V týchto dňoch sa do bratislavskej Starej tržnice po roku vracia výstava Salón Piva. Od 15. – 17. apríla si budete môcť vychutnať zlatý mok z takmer 50 pivovarov zo Slovenska, Česka, Rakúska, Dánska či Nemecka. A nielen to!Po úspešnom minuloročnom debute Salónu Piva prichádza táto výstava opäť do Bratislavy, a to dokonca hneď v dvoch termínoch. Ak by ste náhodou nestihli ten jarný, ktorý aktuálne prebieha v Starej tržnici, už teraz si do kalendára poznačte jesenný, ktorý sa bude na rovnakom mieste konať 16. – 18. septembra.

Výstava vás presvedčí o tom, že každé pivo v sebe ukrýva výnimočnosť, vlastný príbeh i hodnotu. Okrem toho, že budete môcť pivá ochutnať, zoznámite sa i so spôsobom ich podávania a konzumáciou a taktiež zistíte, k akým druhom jedál šmakujú najviac. „Keďže minulý rok sme zaznamenali pozitívne ohlasy, chceli by sme opäť ponúknuť škálu kvalitných pív a zároveň  poukázať na špecifiká rôznych druhov pív, ich rozmanitosť a hlavne na pivnú kultúru, ktorá by mala byť samozrejmosťou,“ prezradil organizátor výstavy Ivan Čižmárik.

Salon-Piva-Bratislava_300x300pix-partneri

Každý, kto na výstavu zavíta, bude môcť ochutnať výbornú špecialitku od pivovaru Unorthodox Brewing, pivo Snel en Woedend (v preklade Rýchlo a zbesilo), navarenú exkluzívne len pre túto príležitosť. Ďalšími lahôdkami budú napríklad aj nadymené pivo Pyroman Rauchporter 17°od pivovaru Kaltenecker či remeselné limonády Fentimans a Hartridges, z ktorých sú mnohé dokonca vyrobené podľa receptúr ešte z čias prohibície.

Partnerom výstavy Salón piva je i Asociácia malých nezávislých pivovarov Slovenska (AMNPS), ktorej členovia sú súčasťou hnutia PIVOBRANA na obranu nezávislého slovenského piva (www.pivobrana.sk). Na podujatie preto zavíta aj Banskobystrický pivovar Urpiner, bratislavský Patrónsky pivovar a novootvorený Dunajský pivovar, Meštiansky pivovar z Bratislavy, Holíčsky pivovar Wywar, rožňavský pivovar Kaltenecker, pivovar Stupavar, minipivovar Štramák a minipivovar Richtár Jakub.

Ľubomír Vančo, predseda AMNPS, na adresu tejto akcie prezradil: „Páči sa nám myšlienka priniesť celú škálu pivnej rozmanitosti  pod jednu strechu. Členovia našej asociácie držia spolu a radi sa stretávame na akciách podobného typu. Je to príjemné aj pre našich konzumentov, pri degustáciách s nimi radi podebatujeme. Teší ma, že sa o pive chcú dozvedieť čo najviac.“

Viac informácií nájdete na www.salonpiva.sk