Blíži sa leto. Čas dovoleniek, flirtov i horúcich nocí. Ak sa aj vy toto leto chystáte stráviť niekde pri mori a radi si svoj oddych spestríte adrenalínovým se*om na pláži, zbystrite pozornosť. Ak vás totiž pri se*e na verejnosti prichytia, z dovolenky si neprinesiete len príjemné spomienky, ale vrátite sa o pár stovák eur ľahší, poprípade vyskúšate pobyt za múrmi väznice. ManMagazín vám prezradí, aké tresty hrozia za se* na verejnosti v rôznych kútoch sveta.CHORVÁTSKO: Pri „slovenskom mori“ pre se*uálne radovánky na verejnosti pochopenie nemajú. Hrozí tu pokuta do 150 €, vo výnimočnom prípade aj 30 dní väzenia.

TALIANSKO: Horúce chvíle na verejnosti vás tu môžu vyjsť až na 300 €, hrozí aj 2- ročné väzenie.

GRÉCKO: V tom lepšom prípade odídete s napomenutím, v horšom však poputujete za mreže maximálne na 2 roky.

BULHARSKO: Prakticky vám tu žiaden trest nehrozí. Muži zákona vám nanajvýš dohovoria.

RUMUNSKO: U Rumunov si dávajte pozor! Stráviť 7 rokov v rumunskom väzení iste nie je bohviečo.

ŠPANIELSKO: V tejto krajine by ste si mali dobre rozmyslieť, či svoje se*uálne radovánky predsa len neprenesiete za múry svojej spálne. Za se* na verejnosti vám tu totiž vo výnimočnom prípade hrozí peňažný trest až do výšky 75 000 €! Priemerná výška blokovej pokuty na mieste je do 700 €.

FRANCÚZSKO: se* na čerstvom vzduchu vás vo Francúzsku môže vyjsť tiež poriadne draho. Hrozí pokuta až do výšky 15 000 €, poprípade môžete stráviť rok vo francúzskom väzení.

ŠKANDINÁVIA: Severské krajiny sú k se*uchtivým párom zhovievavé. Vo Švédsku hrozí maximálne 50 eurová pokuta, v Nórsku a Fínsku takéto situácie riešia pohovorom.

EGYPT: Se* na verejnosti je tu neprípustný. Hrozí až 3 ročné väzenie.

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY: V tejto konzervatívnej krajine je neprípustné aj držanie sa za ruku na verejnosti. Väzenie hrozí už za bozkávanie. Verejný se* je absolútne neprípustný, trestá sa naozaj tvrdo. Horná sadzba je až 6 rokov za mrežami. Nižšie tresty sa udeľujú manželským párom, nemanželský se* je zvyčajne potrestaný najprísnejšie. Turistom je dokonca po prílete do krajiny odporúčané, aby si svoje se*uálne prejavy nechali za dverami svojej izby.

MALAJZIA: Tu tiež netreba riskovať. Môžete si totiž svoj pobyt predĺžiť až o 20 rokov za múrmi väznice.

THAJSKO: Aj keď sa vám táto krajina iste spája so se*turizmom, pre se* na verejnosti tu rozhodne pochopenie nemajú. Hrozí pokuta do výšky 700 €, môžu vás však aj vrámci trestu doživotne vykázať z krajiny! Neodporúča sa tiež kúpanie „naostro“.

A čo Slovensko?

Tu hrozí za se* na verejnosti bloková pokuta do výšky 33 €, ak však naplníte skutkovú podstatu trestného činu výtržníctva, riskujete až 3 ročné väzenie.

Tresty za se*uálne radovánky na verejnosti sú vo svete naozaj prísne. Zvážte teda, či vám tá trocha adrenalínu stojí za všetky možné nepríjemnosti.

Autor: Martina J.