Ak nechcete prísť o všetky financie na účte a osobné údaje, mali by ste zbystriť pozornosť. Podvodníci tentokrát útočia sériou falošných emailov na klientov známej sieti bánk, ktorej služby využíva mnoho Slovákov!Finanční experti varujú, že každý, kto využíva internetové bankové služby, alebo aj bežnú platbu kartou, by si mal dávať pozor na zneužitie svojich hesiel či osobných údajov. Aktuálne sa podvodníci zamerali na klientov jednej z popredných bánk pôsobiacich na Slovensku.

Dlhoprstí odošlú podvodný email, ktorý vyzerá, že bráni ukradnutiu prístupových údajov. Doplatiť na nevedomosť môžu tentokrát klienti Unicredit Bank. V texte emailu sa píše, že na účet klienta sa opakovane snažil niekto prihlásiť, čo účet automaticky zablokovalo.

Ak klient na dôveryhodný text naletí, má ďalej kliknúť na link, ktorý ho presmeruje na vyplnenie osobných údajov, čím by sa mal zablokovaný účet odblokovať. “Jedná sa o podvodnú techniku s cieľom získať citlivé údaje klienta. Ide v podstate o jednoduchú vec: rozpošlú sa e-mailové správy a čaká sa, ktorý klient jeho obsahu uverí. Tieto správy sa tvária ako oficiálna žiadosť banky alebo inej inštitúcie”, vyjadril sa k téme Martin Švidroň z portálu Finančná Hitparáda.

V žiadnom prípade teda nezadávajte údaje zo svojej platobnej karty, ak ste k tomu vyzvaný od neoverenej strany. Vďaka nim totiž podvodníci môžu zrealizovať ihneď online platbu. Banka by od vás nikdy tento druh údajov nežiadala, lebo ich má v databáze.

Ak patríte medzi nešťastlivcov, ktorí na podvodný email naleteli, začala sa hra o sekundy. Je nutné aby ste okamžite kontaktovali svoju banku, aby bola karta profesionálne zablokovaná a vaše financie a osobné údaje ostali v bezpečí.

Chráňte seba aj svojich blízkych zdieľaním týchto dôležitých informácií!

Zdroj: dobrenoviny.sk | Foto: pixabay

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Goldie
Nenápadne preniká do sveta "pánov tvorstva". A že to je riadna výzva, to vie už od začiatku...