Medzinárodná stránka RateBeer každoročne vyhlasuje najlepšie pivovary a pivá v jednotlivých krajinách sveta. V rámci pivnej slávnosti s názvom RateBeer Best Awards zverejnila v týchto dňoch kompletné výsledky, z ktorých možno mnohí zostanú prekvapení. Prehľadná tabuľka ponúka 92 krajín sveta a 92 najlepších pív, pivovarov a nových pivovarov za rok 2017, pričom svoje zastúpenie v nej má aj Slovensko a Česko.Ak hovoríme o prekvapení, je to preto, lebo nie každý slovenských víťazov pozná. Poďme teda na to – podľa RateBeer je najlepším pivom na Slovensku 13-stupňový Hellstork Beat to Juice. Remeselný pivovar Hellstork je už stálicou na slovenskej pivnej scéne a v poslednom období sa snaží profilovať aj špeciálmi, ktoré sa vymykajú bežnej produkcii na trhu. Pivo Beat to Jucie presne zapadá do tohto rámca. Ide o štýl Fruit India Pale Ale a okrem klasických surovín bolo pri výrobe tohto kúsku použité aj ovocie kalamansi, čo je špeciálna odroda limetiek. Stručná charakteristika by mohla znieť: pivo je mandarínkovo-limetkový masaker, je výrazne ovocné, osviežujúce a bláznivé. Rozhodne stojí za to vyskúšať ho.

Aj v kategórii najlepší slovenský pivovar bodovali Záhoráci. Zvíťazil totiž Wywar sídliaci v Holíči. Ide o remeselný minipivovar, ktorého prvým pivom bola svetlá desiatka Jozef II. No a v kategórii najlepší nový pivovar bodoval bratislavský podnik Žil Verne píšucí svoju históriu ešte len od roku 2016. Je jedinečný tým, že v ňom nájdete dvojicu pív, ktoré sú varené špeciálne pre tento pub – ležiak Veľký hrdina a IPA Vynález skazy. Tak čo, súhlasíte s výsledkami?

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Zdroj: opive.sk  | Foto: Wikimedia.org

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Teo
Riadim sa heslom ,,Ži a nechaj žiť". Ako každý správny Vodnár potrebujem slobodu, neznášam mantinely a obmedzenia každého druhu. Svoj vesmír si neviem predstaviť bez rodiny, priateľov, psa, prírody, kníh, dobrej kávy, postele a počítača. Ak by nebol počítač, postačí aj pero a papier.