Kontrafakt, Majk Spirit, Momo, Separ, Ektor a mnoho ďalších zvučných mien československého hip-hopu vystúpi už 26. – 28. júna na bratislavských Zlatých pieskoch. Známe je už i meno headlinera festivalu Hip Hop Žije, ktorým bude tento rok svetová hviezda Redman! 

O necelý mesiac sa na Zlatých pieskoch stretnú všetci československí hip-hopoví umelci, ktorí v tomto hudobnom žánri niečo znamenajú. Ich mená organizátori festivalu Hip Hop Žije zverejňovali postupne, až sa dostali k odhaleniu toho hlavného. Na tohtoročnej najväčšej hip-hopovej žúrke vystúpi ako headliner muž známy ako Redman, ktorý na Slovensko zavíta vôbec po prvýkrát.

Redman alebo Reggie Nobble, alebo Funk Doc má na svojom konte albumy Muddy Waters, Malpractice, Blackout!, Blackout! 2 či film How High. Počas svojej 20-ročnej kariéry sa mu podarilo vyprodukovať 7 vlastných štúdioviek, 3 kolabo albumy, množstvo mixtape-ov a jeho tracky sa taktiež objavili v rôznych videohrách a pod.

UDALOST

Už na jeseň by mal tento chlapík vydať pokračovanie jedného zo svojich najúspešnejších albumov z roku 1996. Mal by niesť názov Muddy Waters 2 a spolu s Methodmanom taktiež pripravujú Blackout! 3.

Svetová hviezda svoj koncert odohrá v piatok 26. júna. Už teraz vám s istotou vieme povedať, že sa môžete tešiť na poriadnu šouku, pretože o Redmanových vystúpeniach je známe, že sú nabité obrovskou energiou a dokonca na nich občas zvykne i rapovať v hľadisku medzi návštevníkmi.

Už o niekoľko dní organizátori zverejnia kompletný line up spolu so sprievodným programom, v ktorom nebudú chýbať tanečné battle, beatbox battle či graffiti jam.

Info o zakúpení lístkov TU.