Možno ste si už všimli, že v sumárnych videách z KHL, kde máme aj slovenského zástupcu (Slovan, do toho!) sú použité rôzne špeciálne efekty. Napríklad pri zázname strely sa kamera spomalí, ako keď pauznete video, potom sa kamera sa plynulo zmení na inú – vyzerá to ako efekt z počítačovej hry.Pri niektorých situáciach sa takto vymenia aj 3 – 4 kamery. Tento efekt je ale viac-menej počítačovo dorobený a pripomína tiež “krokovanie”, ako keď sa posúvate na ulici, ktorú si prezeráte pomocou Google Street View. Čo je však zaujímavé, že to nevyzerá vôbec zle a týmto KHL určite momentálne predčila NHL, ktorá bude musieť takéto fintičky do svojich videí dorobiť, ak chce držať krok s trendami, ktoré paradoxne, prevzali Rusi.

Okrem toho videá obsahujú pri niektorých scénach info o menách hráčov, informáciu o rýchlosti či pri spomínanom zastavení sa graficky znázorní strela či prihrávka ešte pred tým, ako sa video spustí ďalej. Musíme ale aj jedným dychom dodať, že celý záznam vyzerá trošku zmätočne a máme z neho aj pocit, že sa tam sem-tam pomieša dej, no ako prvú lastovičku takýchto krásnych prepínaní kamier a zobrazenie situácie z viacerých strán vítame a posielame do Ruska potlesk. Časom po vychytaní mušiek to môže byť naozaj skvelé hokejové divadlo.

138

Dávnejšie sa uvažovalo aj pre majstrovstvá sveta, že by napríklad puky obsahovali špeciálny vysielač, ktorý by umožňoval to, že pri pozeraní prenosu v televízii by sme videli okolo puku farebný pruh, ktorý by ľahšie identifikoval miesto, kde sa puk momentálne nachádza – bývajú totiž situácie, spomeňme si – kedy ho spolu s komentátormi chvíľku “hľadáme”. Nakoniec sa od tohto návrhu upustilo z odôvodnením, že by hokej viac pripomínal počítačovú hru ako živé súpolenie dvoch tímov pozostávajúcich z hráčov z mäsa a kostí.

Takto upravené video zo včerajšieho víťazného zápasu Slovana Bratislava s SKA Petrohrad:

Foto: Live-Production.tv