Každý človek je originálna osobnosť, ktorá sa odlišuje od ostatných. Je veľa spôsobov ako túto špecifickosť podtrhnúť a jednou z nich je aj tetovanie. V jeho prípade však ide o rozhodnutie na celý život, preto je nutné takýto zásah do organizmu náležite premyslieť a nič nenechať na náhodu – je to totiž krok, ktorý sa len tak ľahko nedá vrátiť späť. Nechajte sa preto inšpirovať potetovanou hviezdou svetového futbalu Davidom Beckhamom!

Osobné tetovanie

Najväčším trendom súčasnosti sú predovšetkým mená detí, či dokonca rodičov + dátumy ich narodenia. Rodina zohráva u každého dôležitú úlohu, a to je dôvod, prečo sme ochotní podstúpiť aj trošku bolesti a prekonať strach z ihly. Vytetované meno dieťaťa jasne signalizuje novú rolu v živote muža – rolu otca, na ktorú je patrične hrdý a chce ju prezentovať aj navonok.

tetovanie - mená detí

Obrázky

Rôzne druhy obrázkov sú skôr vhodné pre tých, ktorí sa tetovaním rozhodnú pokryť väčšiu časť svojho tela. Zabudnite však na ničnehovoriacich čínskych drakov a iné nezmysly, ktorými dnes už naozaj nikoho neohúrite.

tetovanie na nohe

Kde umiestniť tetovanie?

Zvoliť vhodnú časť tela je veľmi dôležité kvôli kvalite nápisu. Napríklad koža na rukách a nohách sa obnovuje častejšie ako na iných miestach, čo je spôsobené predovšetkým vonkajšími vplyvmi – časté umývanie rúk či manuálna práca.

Pri výbere vhodného miesta treba myslieť aj na veľkosť tetovania. Príliš malé obrázky totiž nie sú vhodné na veľké plochy ako chrbát alebo hrudník. Môžu vyzerať smiešne a pôsobiť skôr ako škvrna, inými slovami zaniknú. Najvhodnejšie miesto pre decentné tetovanie je preto ruka, predlaktie či zápästie.

Beckham - hviezda svetového futbalu

Citáty

Krátka výstižná veta či celý verš básne? Jedno aj druhé je stále v kurze. Pozor však na otrepané frázy vyznievajúce skôr smiešne než cool. Skúste byť nápaditý a vybrať si citát od menej známeho autora, ktorého na svojom zápästí nenosí každý druhý človek. Nezabudnite, že výrok má byť výstižný a mal by charakterizovať váš životný štýl. Nebojte sa ukázať svoju pravú tvár, tetovanie už dávno nepatrí iba k drsným chlapom či kriminálnikom!

tetovanie láska

Druh písma

Ak ste už našli ideálny slogan pre vašu kérku, je nutné zvoliť vhodnú farbu a správny typ písma. Majte ale na mysli, že tetovanie je umenie, a preto by aj písmo malo zodpovedať charakteru vašej osobnosti.

tetovanie na ruke, štýl písma

Pokiaľ sa rozhodnete premeniť svoje telo na umelecké plátno, hor sa do toho, no myslite na to, že menej je niekedy viac a nie každý si môže dovoliť to, čo futbalová hviezda, akou David Beckham jednoznačne je!

David Beckham a tetovanie

Zdroj: Manmagazin.sk | Foto: Instagram, Facebook