Legendárny taliansky gólman Gigi Buffon sa s vedením francúzskeho PSG dohodol na ukončení spolupráce. Ikona Juventusu by teraz mala byť na ceste do posledného klubu svojej veľkolepej kariéry a zhodou okolností má obľúbený Talian nahradiť ďalšieho brankárskeho velikána!

Gianluigi Buffon oslávil 28. januára už 41 rokov, ale napriek tomuto futbalovo pokročilému veku sa ani po tejto sezóne nechystá zavesiť kopačky na klinec. Gólman, ktorý si vyslúžil fantastické renomné najmä v dresoch Parmy či Juventusu, strávil posledný rok vo francúzskom veľkoklube Paris Saint-Germain FC. Už  dávnejšie však obe strany avizovali, že v ročníku 2019/20 už Gigi hájiť farby PSG nebude.

Krátko potom sa objavili fámy o jeho možnom prestupe do Barcelony, ale portál Sport Bible prišiel s informáciou, že podľa najnovších správ by mal Buffon zamieriť do portugalskej najvyššej súťaže. Posledným klubom jeho kariéry by sa údajne malo stať FC Porto, v ktorom by nahradil ďalšiu brankársku legendu a síce Ikera Casillasa. Ten nedávno dostal vo veku 38 rokov infarkt a krátko potom oznámil koniec aktívnej kariéry.

Zdroj: Tuttosport.com, Sportbible.com | Foto: YouTube