Po prečítaní tohto príbehu si určite poviete, že vám sa niečo podobné stať nemôže. Keď ste sa nikdy nezvečnili nahý, navyše „v plnej pohotovosti“, a zároveň ste mali toľko rozumu, že ste podobné fotky nikdy nikomu neposielali, máte pravdu. V opačnom prípade nikdy neviete, či nedopadnete ako mladý muž z Popradu, nazvime ho Peter. Istého času prišiel na chuť rôznym internetovým zoznamkám a poriadne sa utrhol z reťaze.

„Zbaliť babu som nemal problém ani v reáli, ale internetové zoznamky a sociálne siete boli pre mňa hotový raj. Čo vám budem hovoriť. Takto som o dušu oblboval baby, flirtovali sme spolu, ony mi posielali pikantné fotečky, tak prečo by som im to neoplatil? Však som sa nemal za čo hanbiť,“ smeje sa dnes Peter na najtrápnejšom príbehu svojho života. Ale nepredbiehajme.

Zamyslený muž

V jedno pondelkové ráno mu zazvonil mobil a kamoš mu zvestoval, že jeho fotky sú polepené po celom meste, tak nech dvihne riť a postrháva ich. „Bol som rozospatý a chvíľu som nechápal, o čom chalan točí, ale keď mi povedal, že na nich vyzerám ako herec z péčka, zľakol som sa a vybehol von. Naštartoval som auto a išiel som do mesta. Na niekoľkých stĺpoch som našiel svoju nahú podobizeň vo formáte A4. Boli to zábery, ktoré som posielal babám na internete,“ vracia sa k situácii, ktorú by neprial zažiť nikomu.

občas Niekto utrúsil poznámku v tom zmysle, či sa nechcem živiť ako péčkový herec.

Prvé, čo mu napadlo, bolo obvolať kamošov, ktorým fakt veril a poprosiť  ich, aby prehľadali každú ulicu a všetko postrhávali. Sám radšej zaliezol domov, lebo nemal chuť znášať posmešné pohľady známych aj neznámych ľudí. Niektorí mu dokonca volali a dobre sa na nevšednej atrakcii bavili. „Sme malé mesto, kde každý každého pozná, tak si viete predstaviť tú hanbu,“ priznal.

Žena pri počítači

Že sa chcel mrche, ktorá mu toto vystrojila, pomstiť, ani nezapieral. Lenže ktorá to bola? Vlasta, Dominika, Dana, Adrinana, alebo…? Báb, ktorým posielal svoje vzrušujúce podobizne, bolo veľa a problém bol v tom, že ani jednu nepoznal osobne. Na mieste bola otázka, ktoré boli skutočné a ktoré len fiktívne. Však vytvoriť si profil akože príťažlivej ženy a flirtovať s mužom môže dnes hocikto. Napríklad aj „dobrá duša“ mužského pohlavia, ktorá si chcela s Peťom vybaviť nejaké staré účty. „Prišiel som na to, že nikdy nezistím, kto moje fotky takto zneužil, takže bolo úplne zbytočné kuť pomstu. Nechal som to teda tak.“ Hovorí sa, že každé čudo trvá tri dni. To Petrovo trvalo oveľa dlhšie, ale napokon všetko upadlo do zabudnutia.  Len občas ešte niekto utrúsil poznámku v tom zmysle, či sa nechce živiť ako péčkový herec.

Žena a muž v klobúku

Lenže po istom čase sa náš internetový playboy skutočne zaľúbil. Baba to bola krásna, totálne mu pomotala hlavu a mal pocit, že je tá pravá. Vedel však, že skôr či neskôr sa jej dostane do uší, že jeho pohlavný orgán malo tú česť vidieť celé mesto, o kráskach z internetu ani nehovoriac. „Zamiloval som sa do nej, mal som pocit, že je to žena môjho života, napriek tomu som to riskol. Všetko som jej vyklopil, dokonca som jej ukázal aj fotku, ktorá sa mi svojho času postarala o nechcenú popularitu. A viete, čo mi povedala? Že som bol totálny magor, ale že podobné voloviny stvárala aj ona. Akurát mala to šťastie, že jej fotky nikto nelepil na kandelábre.“

P. S.: Peter je dnes otcom dvoch malých detí a už teraz rozmýšľa, ako ich v budúcnosti ochráni pred nástrahami internetu.

Foto: Pixabay.com