Matematika nepatri medzi obľúbené predmety, no v živote ju zúžitkujeme. Mnohí z nás si povedia, že síce nie sú práve Einsteinom, no s príkladmi z prvého stupňa predsa len problém mať nemôžu…To si mysleli aj rodičia 10-ročného anglického chlapca, ktorých syn požiadal o pomoc s domácou úlohou. Na ich prekvapenie však nevedeli s úlohou pohnúť a tvrdili, že je neriešiteľná. Napokon však požiadali o pomoc známych, ktorí im však taktiež dlho nevedeli dať odpoveď. Napokon so správnym výsledkom predsa len prišli.

Ako budete na tom vy? Podarí sa vám úlohu zvládnuť bez problémov tak, ako nášmu redaktorovi, ktorému to trvalo necelú minútu?

Úloha znie: Vypočítajte obvod nasledovných útvarov!

Zdroj: mashable.com | Foto: Twitter, ivorytowertimes.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba