Aj vy sa vždy potešíte, keď zazriete v kalendári štátny sviatok alebo deň pracovného pokoja, ktorý isto iste znamená, že si budete môcť aspoň trošku oddýchnuť od práce? Nechceme vás strašiť, ale možno niektoré sviatky „oslavujeme“ naposledy.V týchto dňoch sa objavili informácie, že vláda uvažuje o zrušení niekoľkých sviatkov, lebo sa im zdá, že ich máme akosi priveľa. Konkrétne sa jedná o pätnásť sviatkov v roku, čo predstavuje najvyšší počet dní sviatočného voľna spomedzi štátov Vyšehradskej štvorky.

Vláda navrhuje zrušiť minimálne jeden sviatok s tým, že na zozname sa ocitli ihneď traja adepti, ktorí to majú možno nadobro zrátané. Jedná sa o Deň ústavy (1.9.), sviatok Sedembolestnej Panny Márie (15.9.) a Veľký piatok, ktorý predchádza Veľkej noci. Vraj, aj keby sa zrušili naraz dva sviatky, boli by sme na tom ešte celkom dobre v porovnaní s inými krajinami. Každopádne pánom poslancom sa o tom hovorí naozaj veľmi dobre, keď majú každý rok v lete dvojmesačné parlamentné prázdniny, počas ktorých si môžu dosýta váľať  guľky kade-tade.

Čo si o tom myslíte vy? Pozdáva sa vám tento nápad, alebo ste zásadne proti a vyhovuje vám to tak, ako je to zaužívané už niekoľko rokov?

Foto: depositphotos

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lussy
Večný introvert s tak trochu komplikovanou povahou so zábleskami suchého humoru a nepochopeného vtipu. Ale inak som v pohode, v dave (ne)prehliadnuteľná, často zamyslená, s občasným úsmevom a niekedy aj optimisticky naladená :D