Vražda mladého novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky otriasla Slovenskom tak, ako to už dlho nedokázala žiadna iná udalosť. Skutok, ktorý rozpútal v krajine nepokoj a boj médií so spravodlivosťou, sa zatiaľ ale objasniť nepodarilo. Dohady a možní páchatelia sú mnohí a spleti zločinu vo viacerých verziách siahajú až do vrcholovej politiky. Polícia Slovenskej republiky preto požiadala o pomoc aj bežných ľudí, konkrétne vodičov. Takto môže pomôcť každý.V nedeľu 4. marca polícia na Facebooku zverejnila výzvu. O pomoc žiada vodičov, ktorí v pravdepodobnom čase vraždy prechádzali okolitými okresmi.

“Polícia vyzýva občanov z okresov Galanta, Šaľa, Dunajská Streda, ale aj občanov, ktorí prechádzali týmito okresmi, aby si zálohovali dáta z kamerových záznamov z motorových vozidiel zo dňa 21. 2. 2018 v čase od 17:00 hod. do 22:00 hod.

V prípade, ak takýmito dátami disponujú, tak informáciu o zálohovaní je potrebné zaslať e-mailom na adresu: [email protected]

Vodiči, ak ste v danom čase prechádzali spomenutými okresmi a máte dostupné dáta z kamery vo vašom aute, neváhajte. Nikdy neviete, či práve vaša kamera nezachytila vozidlo, ktoré by mohlo pomôcť objasniť tento ohavný čin.

Okresy, v ktorých ste mohli zachytiť niečo podozrivé:

Foto: Facebook, Wikipedia

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Jakub
Sleduje témy, ktoré hýbu svetom. Žije autami, technikou, ženami. Žije na webe a prináša informácie o všetkom, bez čoho sa žiaden náš čitateľ nezaobíde.