Pred popíjaním a následným šoférovaním varuje polícia síce počas celého roka, no cez Veľkonočné sviatky je odolať poháriku niekedy ťažké. Preto mnohokrát na účte šibača, ktorý nafúka, čaká nepríjemná „pálka“. Polícia SR zverejnila, koľko stálo tohtoročných šibačov sadnutie si za volant pod vplyvom alkoholu v porovnaní s tými, ktorí pripití vozidlo neriadili.

Počas Veľkonočného pondelka finišovala preventívna akcia s názvom Deň zodpovednosti na slovenských cestách. „V žiadnom prípade si nesadajte za volant, ak ste pili! Takmer každá jedenásta dopravná nehoda na Slovensku je spôsobená vodičmi, ktorí pred jazdou pili alkoholické nápoje,“, nepoučiteľných vodičov varuje na Facebooku slovenská polícia.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Ako výstrahu si policajti pripravili aj grafické porovnanie výdavkov šibača, ktorý nafúkal, v porovnaní so šibačom, ktorý po poldecáku požiadal o odvoz kamaráta, šiel domov pešo, v taxíku alebo si zaplatil hotel. Čísla sú naozaj odstrašujúce, nehovoriac o tom, že strata života alebo celoživotné následky na zdraví sú nevyčísliteľné.policia sr facebook
Zdroj: Facebook | Foto: Facebook, Pixabay