Polícia Slovenskej republiky varuje verejnosť, aby si dávala pozor na muža, ktorý sa vydáva za policajta a vyžaduje od ľudí peniaze na zaplatenie pokuty. V prípade, že ste sa stretli s takýmto konaním, okamžite kontaktuje políciu!

Policajti z Dunajskej Stredy sa zaoberajú prípadom, ktorý zaregistrovali na sociálnej sieti. Jeden z používateľov upozorňuje na falošného policajta majúceho na Audi A6 nainštalované červeno-modré majáky. Neznámy muž údajne zastavuje vodičov a preukazuje sa im ako policajt v civile, pričom od nich pýta peniaze na zaplatenie pokuty.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Napriek tomu, že takýto skutok doteraz nikto nenahlásil, polícia sa upozornením na sociálnej sieti zákonným spôsobom zaoberá. Žiada teda občanov, ktorí by tento alebo minulý rok falošnému policajtovi pokutu zaplatili, aby to ohlásili na čísle 158 alebo na Obvodnom oddelení Policajného zboru v Dunajskej Strede.

Policajti okrem toho upozorňujú, že príslušníci Policajného zboru riešia dopravné priestupky väčšinou v označenom služobnom vozidlom a v rovnošate. V civilnom vozidle len zriedka, no i vtedy majú na sebe rovnošatu. Ak budete mať akékoľvek pochybnosti, kontaktujte 158.

Zdroj: Facebook Polícia Slovenskej republiky | Foto: Facebook, Pixabay