V Kalifornii to spoločnosť Google naozaj nemá ľahké. Jedno z jej „inteligentných autíčok“ bolo totiž zastavené za brzdenie premávky!Náhodný okoloidúci Aleksandr Milewski si všimol ako kalifornský policajt odstavil robotický automobil a pokúšal sa ho pokutovať za pomalú jazdu. Keď však zistil, že auto nemá žiadneho vodiča, zostal ako obarený.

Šikovný Aleksandr celú bizarnú situáciu zdokumentoval na Facebooku a my vám prinášame autentickú fotografiu, ktorú zdieľal na sociálnej sieti Twitter aj súčasný šéf jednej z vývojárskych divízií pre Google David Weekly.

policajt zastavuje samojazdiace auto od google

Spoločnosť Google na sieti Google+ potvrdila, že elektromobil dokáže jazdiť rýchlosťou maximálne 25 míľ za hodinu, čo je 40 km/h. Údajne je to tak kvôli bezpečnostným opatreniam a taktiež uvádza, že samojazdiace automobily boli doposiaľ účastníkmi jedenástich nehôd, z ktorých ani jednu nezapríčinili. Čoho dôkazom je aj fakt, že dodnes nedostali pokutu za žiadny dopravný priestupok.

Môžeme si byť teda istí, že Google dbá o svoje robotické vozidlá a úmyselne ich zostrojuje tak, aby v žiadnom prípade neohrozovali dopravu na mestských komunikáciách.