V poslednej dobe ľudí opantal nový ošiaľ v podobe aplikácie Pokemon GO. Pokemon GO je prvá apka, ktorá prepája digitálny svet s tým reálnym. Majitelia tejto aplikácie sa totižto stávajú reálnymi trénermi pokémonov, a to len za pomoci svojho múdreho telefónu, hľadáčika fotoaparátu a internetového pripojenia.Pokémon GO sa stal fenoménom hlavne vďaka tomu, že svojim majiteľom ponúka skutočný zážitok z hrania – využíva reálne prostredie, do ktorého sú umiestnení pokémoni. Druhy pokémonov sa neobjavujú náhodne, závisia hlavne od lokácie. V praxi to znamená, že pri vode nájdete hlavne vodné druhy pokémonov a za bieleho dňa budú k dispozícii iné druhy než tie, ktoré by ste mohli chytiť v noci. Vyzerá to tak, že Pokemon Go je konečne aplikácia, ktorá prinúti ľudí vyjsť zo svojich domov či bytov do prírody a mať aspoň aký-taký pohyb.

Táto revolučná apka opantala nielen mladšie generácie, ale aj tie staršie, dokonca aj tie najstaršie. Posledné dva týždne nestretávame po meste ľudí, ale doslova zombie. Zombie, ktorí bažia po novom pokémonovi do svojej zbierky. No ale najhoršie je snáď už len to, že ešte pred dvomi týždňami spolu ľudia chodievali na kávu a chalanisko volal babu na rande s postranným úmyslom, ale dnes? Dnes volá chalan babu nie na rande, ale na lov pokémonov a ona ide. A čo robia spolu? Chytajú pokémonov. Ale aspoň idú do prírody a slušne poľujú na animované postavičky. Pamätám si dobu, kedy ľudia chodili do prírody je*ať, ale taká pravá, nefalšovaná je*ačka je už mainstream a ľudia nie sú ovce.

mob4

Ako som už spomínal, Pokemon Go je aplikácia, ktorá využíva prostredie a čas. A už nie je nezvyčajné, ak sa niekto rozhodne ísť na „nočný lov“. Avšak toto je už podľa mňa naozaj choré. Kedysi chodili na nočný lov len úchyláci bažiaci po mladučkej… slečne, prípadne po nejakom telefóne, ale keď zistili, že v stredu o druhej v noci sa po nočnom meste nikto nepotuluje, tak sa na túto záľubu vykašľali. No ale Pokemon Go dáva ľuďom nádej na krajšie zajtrajšky, pretože ak sa novodobý tréner pokémona rozhodne ísť loviť nočných pokémonov a tejto aktivite investuje veškerú svoju pozornosť, tak to je priam až mokrý sen zlodejov a úchylákov. A možno sa mýlim a takýto zmätený tréner pri spomínanom incidente zakričí „Pikaču vyberám si teba“, čím zlodeja/úchyláka vystraší a on ujde preč. No ale táto moja teória je možná tak na 0.00 % a aj to možno hovorím veľa. Stačí teda len dúfať, že pokémon maníci budú mať rozum, a nenechajú sa ľahko odkradnúť, respektíve ešte niečo horšie.

Ako posledné musím spomenúť už snáď len to, že Pokemon GO je fenomén. O tejto apke sa všade píše, všetci o nej hovoria a šíri sa ako ebola. Napríklad dnes ráno som sa bál otvoriť chladničku, pretože neviem, čo by som robil, keby na mňa odtiaľ vyskočí nejaký 12-ročný chlapec s tým, že bol v chladničke Charizard. Nič také sa, chvalabohu, nestalo a mne neostáva nič iné, len dúfať, že sa nič také ani nestane. Ale najradšej by som bol, keby ma uniesli mimozemšťania, čím by ma zachránili pred útokom pokémonov a ich trénerov.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Dome
Maník z Liptova, čo ho neinteresuje nič čo sa okolia týka. Má svoj svet v, ktorom hlavnú úlohu hrá hudba, kofeín a nikotín. Večný šovinista, ktorý neverí ani odrazu v zrkadle, lebo to čo tam niekedy vidí nieje ani možné.