Mnoho ľudí je nespokojných s vlastným telom. Kedysi sa to týkalo najmä žien, no v dnešnej spoločnosti istým pochybnostiam neuniknú ani muži. Skupina výskumníkov z Londýna sa preto podujala preskúmať efekty nahoty na naše zdravie a blahobyt.

Nudisti už dlhé roky tvrdili, že byť nahí medzi (cudzími) ľuďmi prináša mnoho výhod. Výskumníci z londýnskej univerzity Goldsmiths sa preto rozhodli tieto efekty preskúmať. Podnikli dva experimenty. V prvom urobili online prieskum 850 ľudí, z ktorého vyšlo najavo, že tí, čo trávia viac času nahí, sú so svojimi telami spokojnejší.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

V ďalšom experimente sa odborníci vybrali na akcie pre nudistov, kde sa ich pýtali na ich pocity predtým, ako sa vyzliekli a tesne predtým, ako sa znovu obliekli. Ľudia boli nielen šťastnejší so svojim telom, ale aj sebavedomejší a cítili väčšie potešenie zo života. Podľa výsledkov sa taktiež zdá, že vidieť ostatných ľudí nahých je dôležitejšie, než byť videný nahý, aj keď i to je súčasťou celého procesu.

Výskumníci sa chcú tejto štúdii venovať aj naďalej. V spoločnosti, ktorá kladie toľko dôrazu na to, ako vyzeráme, to možno mnohým z nás pomôže.

Zdroj: dailymail.co.uk | Foto: Depositphotos.com