Po prvej časti našich výletov prichádza aj druhá. Malé okružné výlety vhodnejšie skor pre motorkárov a skútristov. 

Z Bratislavy po okolí

Tento okružný výlet odporúčame aj skútristom a motorkárom v prípade, že sa chodia radi len tak voziť. :)

Vyrazili sme z Bratislavy cez Modru, kde sa dá obzrieť pamätník, hrob a múzeum Ľudovíta Štúra. Z Modry pokračujte do obce Častá. Nachádza sa tam pekáreň. Odporúčame slané rožky a nugatové šišky! Pekáreň je otvorená nonstop a nájdete tu všetko možné pečivo, ktoré vám len napadne, čerstvé, mäkučké a za výbornú cenu.

Z Častej sa posuňte cez Dolné Orešany do Horných Orešan k jazeru. Na konci Horných Orešan je odbočka doľava, ktorú určite neprehliadnete a ocitnete sa pri veľkom jazere. Naokolo zeleň, stromy a lúka. Ideálne miesto na letné prechádzky, opaľovanie a hru so psíkom.

Ďalej sme prešli sme okolo Smolenického zámku (kde tiež môžete zastaviť a obzrieť si zámok a park v jeho okolí – ideálne miesto na piknik), cez Trstín, kde sme odbočili na Bukovú (raz ročne tam bývaju zrazy vw) a vrátili sa späť do Bratislavy po našej ceste, ktorá je veľmi príjemná – cez lesíky, polia a dedinky.

jazero

Vodné dielo Gabčíkovo

Opäť vhodný výletík pre cestných dravcov, ktorí majú proste radi voľnú jazdu a vietor vo vlasoch. :D

Vodné dielo Gabčíkovo je vodné dielo na rieke Dunaj v Bratislave a na juhovýchod od Bratislavy neďaleko obce Gabčíkovo.

Príjemný výlet počas slnečného dňa. Pri diele nájdete bufet a posedenie, kde sa môžete posilniť desiatou. Taktiež sa dá vyjsť na vyhliadku a pozrieť si z nej okolie. Vstup nie je spoplatnený.

gabcikovo

Slavín

Každý dobrý Bratislavčan (ale aj Slovák!) by mal poznať Slavín. Je to bratislavský pamätník sovietskych vojakov padlých počas 2. svetovej vojny na území západného Slovenska. Je národnou kultúrnou pamiatkou a jediným vojenským cintorínom v Bratislave.

Prechádzka okolo Slavína má svoje čaro cez deň aj v noci hlavne vďaka výhľadu na Bratislavu. Vstup je voľný. Síce sa tam nedá stráviť celý deň, ale keď nemáte čo robiť, môžete tam prežiť príjemné chvíle.

slavin