Slnečné letné počasie láka nielen na pobyt pri vode, ale aj na rôzne výlety. Na Slovensku máme veľa pekných miest, len ich treba objaviť. Prinášame inšpiráciu, kde sme boli a kam sa môžete vydať aj vy. 

Mohyla Milana Rastislava Štefánika

Nachádza sa na vrchu Bradlo medzi mestom Brezová pod Bradlom a Košariskami. Podľa názvu asi viete, na koho počesť bola postavená. :) Na to, aby ju postavili, vyhlásili národnú zbierku.

Vedie k nej asfaltová cesta pre autá, ale môžete sa vydať aj na túru po turistickom chodníčku. Dostanete sa priamo pod pamätník kde je parkovisko a pár lavičiek, aby ste si mohli oddýchnuť. Pokochajte sa krásnym výhľadom na okolitú krajinu. Parkovanie pod mohylou je spoplatnené.

Náš tip: Kúsok od Mohyly Milana Rastislava Štefánika na Dolných Košariskách sa nachádza malá pizzeria. Ten tatarák, ktorý nám tam naservírovali, bol tip top! Neďaleko je aj múzeum.

mohyla

Biofarma

Nachádza sa v Stupave. Zo Stupavy pokračujete smerom na Lozorno a na pravo zbadáte ceduľu Biofarma. Dá sa na ňu dostať aj cez diaľnicu, MHDčkou, bicyklom aj pešky. Parkuje sa na príjazdovej ceste no parkovanie a vstup je zdarma.

Vhodné pre dospelých, ale najme pre rodiny s deťmi. V areáli sa nachádza koliba, kde vám navaria tradičné slovenské jedlá, stará pekáreň s obchodíkom, ihrisko pre detičky, ale hlavne kopa domácich zvierat. Ak máte chuť prejsť sa a stráviť trochu čase v prírode v príjemnom prostredí, toto miesto je na to ako stvorené. Otvorené od 10:00 – 21:00.

1907397_10202017912203364_8865305619159987070_n

Bratislavská ZOO

Nezdvíhajte ironicky obočie. ZOO nie sú len pre rodiny s deťmi. Užiť si tam zábavu a prechádzku hlavne v teplých dňoch môžete aj s frajerkou. Nachádza sa v Mlynskej doline neďaleko intrákov.

Dnes už je vystavaný a otvorený pavilón opíc a sekcia pre šelmy je tiež už pár rokov pekne zrekonštruovaná. Oceľové klietky nahradili sklá, cez ktoré môžete zvieratá sledovať. Nenechajte si ujsť ani Dinopark a 3D kino zadarmo!

Popri chodníčku nechýbajú lavičky na sedenie, kde tu stánok s občerstvením a zmrzlinou. Počas letnej sezóny sa predávajú pukance, kukurica, kávička, rôzne darčekové predmety a kľúčenky s vašimi fotkami.

Vstupne je od 3,5 – 4,5 pre dospelých – podľa sezóny.

20726-zoo-bratislava