Obrovský zmätok do našej krajiny priniesli prichádzajúce hovory z podozrivých telefónnych čísel. Na druhom konci linky sa skrývajú podvodníci, ktorí si na vás vedia zarobiť nekresťanské peniaze, pričom vy o tom nebudete ani len tušiť. Polícia to rieši a uverejnila postup, ako sa možným problémom vyhnete!Samotný policajný zbor prišiel s pôvodnou informáciou a zverejnil aj konkrétne číslo, ktoré sa možno snažilo dovolať aj vám. Zároveň zdôrazňuje, aby ste sa naň v žiadnom prípade nevolali späť!

Telefónne čísla s týmito predvoľbami nedvíhajte a ani im nevolajte naspäť:

+252 (Somálsko)
+717 (Čína)
+224 (Guinea)
Ako sa im vyhnúť?

Akonáhle sa objaví na displeji vášho telefónu číslo so spomínanou alebo podozrivou predvoľbou, ignorujte ho! Ak hovor zo zahraničia neočakávate, za žiadnu cenu na telefonát nereagujte. To platí aj vtedy, keď dané číslo uvidíte v neprijatých hovoroch. Jednou z najlepších vecí, ktorú môžete urobiť, je oznámiť tento problém svojmu operátorovi a okamžite požiadať o zablokovanie podozrivého čísla. Nezabúdajte, že táto situácia otriasla celým Slovenskom, a tak pri podobnom probléme kontaktujte každého, koho môžete.

Jeden z operátov uverejnil podozrivé čísla

K tomuto problému sa vyjadril aj mobilný operátor O2, ktorý potvrdil, že danú situáciu eviduje a zverejnil aj podozrivé čísla:
+25270800872
+224 55629177
+252 99167739
+22478600148
+22478222919

Samotné O2 apeluje na to, aby ste na podobné čísla nevolali naspäť a ani ich nedvíhali. K celej situácii sa však postavilo ľudsky, takže v prípade, že vám kvôli tomuto problému príde faktúra na nehorázne veľkú sumu, je možné spísať reklamáciu.

Zdroj: Facebook | Foto: Pixabay