Zdeno Chára svoj druhý Stanley Cup nezískal, pretože v siedmom zápase na ľade Bostonu zvíťazili hráči St. Louis Blues 4:1 a slávny hokejový pohár získali oni. Ani jeden z hráčov Blues však nezabudol na to, akú veľkú obetavosť predviedol v tomto play-off slovenský obranca s prezývkou „Big Z“!

Zdeno Chára sa mohol stať historicky prvým kapitánom Bostonu Bruins, ktorý by tento tím dvakrát s „C“ na drese priviedol až k zisku Stanley Cupu. Prvýkrát sa mu to podarilo v roku 2011. Tento rok ho od toho delil len jeden jediný víťazný zápas, ale pre Boston sa zopakoval rok 2013 a prehra vo finále.

V siedmom zápase na ľade Bostonu totiž vyhralo St. Louis Blues 4:1 a hráči s modrou notou na drese sa mohli radovať z historicky prvého Stanley Cupu pre tento tím. Ešte pred odovzdávaním pohára však prišlo na rad tradičné podanie rúk oboch tímov.

Pozrite, ako každý jeden hráč St. Luis Blues zostal pri Chárovi oveľa dlhšie, než pri všetkých ostatných mužoch Bostonu. Aj to svedčí o tom, že aj keď Chára tento rok Stanley Cup nezískal, vďaka svojej obetavosti a prístupu výrazne znásobil rešpekt ku svojej osobe naprieč celou ligou. Klobúk dolu, Big Z!

Podávanie rúk po 7. finále

St. Louis Blues získali Stanley Cup

Foto|Video: YouTube