Žijeme v zemi, ktorá je tak „bohatá“, že si môže dovoliť svojim občanom rozdávať cestovanie vlakmi a autobusmi zdarma, za čo našim chlebodarcom za všetkých dôchodcov a študentov naozaj a od srdiečka vrúcne ďakujeme. Ako aj za to, že sú ich teraz plné vozne a sedadlá, takže nám, čo sa potrebujeme naozaj prepraviť, zostávajú iba platené formy cestovania.

Navrhujeme preto, aby sme aj my, „bežní občania“, mali nejaké to potešeníčko zadarmíčko. Dali sme preto v redakcii hlavy dohromady a vytvorili zoznam vecičiek, ktoré by sa mali taktiež preplácať bežným ľudom. Aby sme aj my mohli mať dôvod ísť v marci k urnám a voliť tých, čo pre nás takéto niečo splnia. Pozor, nie sľúbia – ale splnia. Do volieb, nech je všetko uzákonené, páni ;-).

1. Športové auto každému držiteľovi vodičského oprávnenia

Do úvahy pripadá: Lamborghini Aventador, Buggati Veyron, Devel Sixteen, Tesla Model S alebo pre tých skromnejších, nech nežereme, aspoň Ferrai 488 GTB.

2. Benzín zdarma

Všetkým držiteľom takýchto sociálnych automobilov by boli čerpacie stanice povinné poskytovať pohonné látky v najvyššej kvalite zdarma bez obmedzenia. To je predsa logické.

3. Rodinné vily s bazénmi pre všetkých!

Stop nepraktickému bývaniu v panelákoch či vlastných domoch, kde musíme platiť úžernícke úroky na hypotékach! Odteraz sociálne domy, pardon vily s minimálnou rozlohou 200 metrov štvorcových a viac zdarma. Ako povinná výbava – bazén. Veď keď môžu sociálne slabé rodiny a etnické menej prispôsobivé menšiny dostávať bývanie zdarma, prečo by sme nemohli aj my? Ta ňe?

4. Energie zdarma

Ako samozrejmosť počítame do týchto sociálnych ubytovacích zariadení všetky energie vrátane vodného, stočného a vysokorýchlostného internetu zdarma. Bez toho by to naozaj nebolo ono!

5. 4K LCD LED Televízory, iPhony, iPady a MacBooky do každej domácnosti!

Aby sme sa v našich skromných príbytkoch nenudili, potrebujeme nejaké tie zábavné zariadenia. Najlepšie, ak by sa dalo, samozrejme, na prídel a zdarma, veď sme nejaký ten sociálny štát! Prosíme si najmä technohračky s nakusnutým jabĺčkom, nech netrochárčime a podporíme aj tvrdo pracujúci ľud tiež socialistickej Číny, kde sa tieto zariadenia vyrábajú.

6. Stravovacie zariadenia, bary, diskotéky, kaviarne a mliečne bary – ZDARMA!

Čo by to bol za socializmus s ľudskou tvárou, ktorý sa tu pred voľbami sľubuje, keby sme trpeli hladomorom. Preto podporme všetkých dobrých kuchárov, barmanov, ale hlavne barmanky a čašníčky a zaplaťme ich prácu zo štátneho – spoločného. Neveríme, že by na to štátny rozpočet nemal.

7. Verejné domy: verejne a zdarma!

Verejné domy, a.k.a. bordely, a.k.a. erotické kluby a podniky by konečne mohli naplniť svoj názov do písmenka: v-e-r-e-j-n-é, a teda majú slúžiť verejnosti. Navyše, vážená vládna strana má v názve slovo „sociálna“. Odjakživa sa k*rvám hovorí sociálne pracovníčky. Tak teda súdruzi, máte to predsa vo volebnom programe! No tak šup, nech má každý nárok, samozrejme, na prídel – to jest maximálne 1x denne si poriadne z*trtkať! Sociálne domy by sa mali budovať tak ako socializmus: s úsmevom na tvári, minimálne však 5 verejných domov na každé okresné mesto. Sociálnych pracovníčok nechceme veľa, stačilo by ich toľko, koľko je štátnych zamestnancov, takže konkrétne 37 šľapôčiek na 1000 obyvateľov. Úradné hodiny by sme ale prosili nastaviť o niečo dlhšie ako na našich úradoch, kde majú asi tak 5x viac zavreté ako otvorené – teda ideálne nonstop.

8. Fitnescentrá a všetky športoviská s ľudskou tvárou: cíťme sociálne, myslime zdarma!

Čo by to bol za deň, keď už bývame v sociálnych domoch, jazdíme sociálnymi autami na sociálny benzín, jeme sociálne jedlo a pijeme sociálne pálenky, aby sme neprecvičili okrem sociálneho ducha aj svoje sociálne telo? Fitnesscentrá, športoviská a všetky telu prospešné zariadenia si prosíme taktiež zdarma. Tento komfort považujeme v socialistických zemiach, ako je tá naša, naozaj za bežný štandard.

9. Vstupy na športové udalosti, samozrejme zdarma

Hokej a futbal jednoducho na Slovensku milujeme. Niet preto dôvodu, aby vstupy na športové udalosti nepatrili do sociálneho balíčka. Bez toho si naozaj nevieme predstaviť fungovanie našej sociálnej krajiny s vládou, s ktorou tak (sociálne) cítime!

10. Wellness pobyty a lyžovačky zdarma

Všetky wellnes horské a nehorské pobyty, vrátane skipasov a požičovní, samozrejme, potrebujeme v našej malej – veľkej – socialistickej krajine zdarma. Prečo? Povedzme si úprimne, po tom všetkom, čo naša krajina robí pre občanov zdarma, by bolo spoplatniť tak niečo elementárne, ako sú lyžovačky a wellnessovačky, úplná nehoráznosť a nevieme si predstaviť, že by sme bez toho mali v marci označiť z kandidátky tú správnu socialistickú stranu.

11. Letecká spoločnosť a cestovné kancelárie s pobytmi zdarma

Ako hovorieval samotný Don Corleone v legendárnom filme Krstný otec – konkurencia kazí trh. Preto si v Manmagazin.sk myslíme, že by sa mala vytvoriť jedna veľká štátna letecká spoločnosť poskytujúca to, čo je už dnes na Slovensku bežným štandardom – cestovanie zdarma. To by platilo ako pre vnútroštátne a medzinárodné lety zo Slovenska na akékoľvek miesto na zemi, takisto aj opačne. Rovnako by sa mala vytvoriť štátna cestovná kancelária poskytujúca svojim občanom sociálne dovolenky pri mori a na horách zdarma. Môžeme však vládnu sociálne cítiacu stranu ubezpečiť, že miestnu turistickú daň by sme si už zvládli zaplatiť aj sami.

Na záver s odkazom všetkým politikom – lúčime sa tradičným socialistickým heslom:

Buduj vlasť, posilníš mier!