Obľúbený brankár Peter Budaj má v ostatných hodinách nepochybne dôvod na radosť. Tridsaťdvaročný reprezentant Slovenska v ľadovom hokeji totiž dostal ponuku z Los Angeles Kings, kde sa zúčastní v prípravnom kempe „kráľov“. Budaj
Zdroj: Gohabsgo.com

Budaj podpísal s klubom z Los Angeles kontrakt už v piatok, pričom ide o akúsi skušobnú zmluvu, v prípade dobrých výkonov však môže Peter očakávať kontrakt od slávneho klubu z NHL a minuloročného držiteľa Stanleyho pohára. V súčasnosti hráč zapísaný na trhu voľných hráčov tak dostane po roku šancu prebojovať sa do najvyššej hokejovej súťaže Ameriky. O tú prišiel Budaj v sezóne 2014/2015, keď sa prakticky okamžite po výmene z Montrealu Canadiens do Winnipegu dostal až do farmy druhého spomínaného celku, kde navyše ani nezastával post brankárskej jednotky. Slovenský gólman totiž nastúpil len v 19 stretnutiach s priemerom 3,55 gólu inkasovaného na zápas a celkovou úspešnosťou zásahov 88,8 %.

Banskobystričan sa o stále miesto v zostave Kings pobije už od 18. septrembra, kedy dovŕši 33. rok svojho života. Po boku momentálnej jednotky Los Angeles, Jonathana Quicka a Švéda Jhonasa Enrotha sa bude snažiť presvedčiť vedenie o svojích kvalitách, Budaj pritom nahradí zraneného mladíka Berubeho. Jean-Francois si totiž privodil nešťastné zranenie členku, z ktorého sa bude zotavovať zrejme dlhší čas.

Budaj
Zdroj: Thehockeyhouse.net

Trojnásobný účastník ZOH a dvojnásobný účastník MS sa tak môže stať ďalším Slovákom, ktorý bude v nasledujúcej sezóne obliekať dres Kings. Po Mariánovi Gáborikovi siahlo Los Angeles aj po mladom talentovanom obrancovi Erikovi Černákovi z Košíc, ktorý by sa už v sezóne 2015/2016 rád predstavil v najvyššej hokejovej súťaži Ameriky a Kanady.

Skúsený Budaj má za sebou celkovo 296 štartov v NHL, kde vystriedal dresy Colorada Avalanche a Montrealu Canadiens. Peter vychytal celkovo 124 víťazstiev, pričom v jedenástich zápasoch puk za jeho chrbát neprešiel vôbec. Slovák inkasoval v priemere 2,76 gólu na zápas a jeho celková úspešnosť sa tak zastavila na čísle 90,3 percenta.