Včera obleteli celý svet smutné správy. Najprv pád lietadla s Alexandrovcami, z ktorých 64 členov je už, bohužiaľ, v hudobnom nebi, o pár hodín neskôr informácia o smrti speváckej legendy Georga Michaela. Čo sa stalo autorovi najväčšieho vianočného hitu Last Christmas?

Last Christmas… Každý rok sa v čase Vianoc zo všetkých rádií ozýva práve táto nesmrteľná pesnička. Pre jeho autora však boli tohtoročné Vianoce naozaj posledné. Vo veku 53 rokov zomrel britský popový spevák George Michael. Príčiny jeho úmrtia zatiaľ známe nie sú. Napriek tomu, že so spevákom sa v minulosti spájali rôzne drogové škandály a za posledné obdobie mal viacero zdravotných problémov, jeho umelecká agentúra k okolnostiam prezradila, že hudobník tentokrát chorý nebol, preto si jeho smrť nikto nevie vysvetliť. Všetko má ukázať pitva, po ktorej bude môcť polícia prezradiť viac, s najväčšou pravdepodobnosťou však u Michaela došlo k zlyhaniu srdca.

Informácia je o to šokujúcejšia, že začiatkom decembra známy producent a skladateľ Naughty Boy oznámil, že sa môžeme tešiť na nový album, na ktorom s Georgeom spolupracuje.

Pripomeňte si najväčšie hity speváckej legendy

Wham! – Last Christmas

George Michael – Careless Whisper

George Michael – Too Funky

George Michael – Jesus To A Child

George Michael – Praying for Time

George Michael – Kissing A Fool

George Michael, Elton John – Don’t Let The Sun Go Down On Me

George Michael – Faith

Foto: cdn.shopify.com