Za azda najdesivejšie a najpreplnenejšie miesto na tejto planéte môžeme označiť väznicu menom Quezon City. Nachádza sa v Manile, hlavnom meste Filipín. V stiesnených priestoroch, ktoré boli vybudované pre maximálne 800 väzeňov, sa dnes tlačí viac ako 3 800 chlapov a miestne podmienky pripomínajú skutočné peklo na zemi!Väzenská pevnosť Quezon City bola vybudovaná pred 60 rokmi a od tej doby, akoby sa tu zastavil čas. Za dlhých šesť desaťročí sa vo väzení totižto nezmenilo vôbec nič. Žiadna rekonštrukcia, žiadna modernizácia starého, pomaly zahnívajúceho vybavenia. Jediné, čo sa v Quezon City mení, je počet jeho obyvateľov. V celách tohoto novodobého pekla rastie počet trestancov z roka na rok priam geometrickým radom a pomaly začína pripomínať múry koncentračných táborov z obdobia holokaustu.

Schránka 10

Bujnejúce choroby, morové infekcie a katastrofálny nedostatok priestoru sú na tomto mieste každodennou realitou. Na celách, ktoré boli pôvodne vybudované pre 20 väzňov, sa dnes tlačí bezmála 200 chlapov a rovnaký počet osôb pripadá na jedinú toaletu. Dávky jedla sú buď minimálne, alebo žiadne a väčšina väzňov trpí psychickými poruchami.

Istý Raymund Narag, kriminalista, ktorý bol na Filipínach zatknutý a v Quezon City nespravodlivo uväznený na dlhých 7 rokov, opísal svoj pobyt takto:

Chorí nie sú prakticky nijako oddelení od zdravých. Akákoľvek infekcia sa po väznici šíri rýchlo a keďže lekárska pomoc na tomto mieste prakticky neexistuje, smrť je každodennou realitou. Jedlo sme tu buď nedostali vôbec, alebo len minimum. Navyše si dozorcovia krátili čas tým, že nám do neho zmiešali červy či klince. Sú to roky nudy, ktoré ubiehajú pomaly, deň za dňom. Ničnerobenie, bohužiaľ, tragicky zhoršuje duševné zdravie väzňov. Väčšina, ak nie všetci, trpia ťažkými depresiami. Na tomto mieste som spoznal aj muža menom Francis. Bol to obyčajný chlapík, ktorého ktosi ho obvinil z toho, že údajne obťažoval nejakú ženu. Hoci o tom neexistoval žiaden policajný záznam, Francisa umiestnili do Quezon City až do času, kým nebude prípad riadne prešetrený a verte mi, to môže v Manile trvať naozaj dlho… Prípadov, kedy ľudia vlastne ani netušia, z akého zločinu boli obvinení, sú na tomto mieste tisíce…”

My vám z väzenia Quezon City prinášame exkluzívnu fotoreportáž, ktorá pohne žlčou aj toho najotrlejšieho človeka. Dámy a páni, vitajte v pekle!

Schránka 09 Schránka 04 Schránka 05 Schránka 06 Schránka 07 Schránka 08 Schránka 03

Zdroj/Foto: YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Alabuk
Šéfredaktor momentálne najrýchlejšie rastúceho portálu pre mladých - FUNmagazín.sk. Je mladý, trochu uhundraný, no vždy pripravený vás zásobovať množstvom videí a zaujímavostí z celého sveta!