Playboy si v minulosti užil mnoho kontroverzií a čelil tak kritikom, ktorí by najradšej celý magazín naveky pochovali pod zem. Tentokrát bude zrejme na pretrase opäť, a to aj po srmti Hugha Hefnera. Dôvodom je modelka Ines Rau.

“Byť ženou neznamená byť celý čas extrémne ženskou. Byť ženou znamená skrátka byť ženou,” povedala v interview pre Playboy 26-ročná Parížanka Ines Rau, ktorá sa v prvom čísle vydanom po smrti zakladateľa časopisu Hugha Hefnera stala premiérovou transgender playmate v histórii publikácie. Samozrejme, tento fakt rozpútal na sociálnych sieťach hotovú bitku názorov ľudí. Samotný Playboy prirovnáva celú situáciu k roku 1965, kedy sa Jenny Jackson stala prvou africko-americkou playmate.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Ines je profesionálnou modelkou, ktorá vďaka svojej práci už obehla riadny kus sveta a objavila sa v mnohých populárnych módnych časopisoch. „Žila som dlhý čas bez toho, že by som priznala, že som transgender… Bála som sa, že si nikdy nenájdem priateľa a budem pre ostatných divná. Potom som si povedala, že by som skrátka mala byť tým, kým som. Je hotovým spasením o sebe hovoriť pravdu, či už ide o pohlavie, se*ualitu či čokoľvek iné.“ Ines dúfa, že s týmto pomôže LGBTQ komunite, najmä v čase, kedy prezident Trump chystá zákaz transľudí v armáde.

Nové číslo, v ktorom sa Ines objaví, vzdá taktiež hold Hefnerovi.

Ines Rau

prvá trans playmate

trans playmate 3 trans playmate 4

Ines Frau playmate

Fotky Iles pre Playboy si môžete pozrieť —TU— a — TU —

Zdroj: Playboy.com | Foto: Pixabay.com, Instagram