Ak sa chcete v dnešnej dobe presadiť vo svete podnikania, potrebujete byť proste v niečom naj. Nezáleží, či je váš produkt kvalitný, ak dokážete zaujať. Aj vo svete kávy existujú rôzne rekordy a jeden sa podaril pokoriť obchodníkovi z Juhoafrickej republiky, pretože vytvoril najsilnejšiu kávu na svete. A dostala naozaj príznačný názov: Black Insomnia – čierna nespavosť.

Túto vcelku nebezpečnú pochúťku uviedol na trh Sean Kristafor v lete minulého roka. Prvé dva mesiace ju predával len v domovskom meste, ale veľmi rýchlo prišiel na to, že ľudia majú naozaj záujem o tento super silný povzbudzovač. Už po dvoch mesiacoch predával z tejto kávy o dve tony viacej, ako okolité prevádzky. Vo februári sa Insomnia predávala už v 22 krajinách po celom svete a v marci ju začala v USA distribuovať spoločnosť Amazon.

Jedna šálka (350ml) obsahuje až 702 miligramov kofeínu a stala sa tak najsilnejšou kávou sveta. Toto tvrdenie preukázali aj laboratórne testy, ktoré si jej výrobca nechal vypracovať.  V jedinom kilograme kávy sa nachádza 17,5 gramu čistého kofeínu! Je to naozaj ohromujúce číslo, pretože doteraz sa za najsilnejšiu kávu považovala káva Death Wish Coffee s obsahom 13,2 gramu na kilogram.

Ak by vás zaujímalo, aké množstvo kofeínu je životu nebezpečné, tak denná odporúčaná dávka by nemala prekročiť 400mg, čo predstavuje 4 štandardné šálky espressa. Už jediná šálka Black Insomnie prekračuje odporúčané  množstvo, takže ak budete mať po raňajšej káve chuť na ďalšiu šálku počas obeda, môže to byť aj vaša posledná.

Zdroj: highsnobiety.com