Pochod za slušné Slovensko si dal naposledy za cieľ odvolať policajného prezidenta Gašpara a žiadať predčasné voľby. Na svojom Facebooku však organizátori zverejnili odkaz o zrušení piatkového pochodu. Ľudia začali okamžite reagovať.

Organizátori dnes na svojej facebookovej stránke oznámili, že piatkový Pochod za slušné Slovensko je zrušený: „Dnes pán prezident Kiska vymenoval novú vládu. Preto sme sa rozhodli, že v piatok sa v Bratislave zhromaždenie „Za slušné Slovensko“ neuskutoční. Od začiatku sme reprezentovali občiansky hlas a sme hrdí na to, čo občianský hlas dosiahol. Teraz sme sa dostali do bodu, kedy vidíme, že nasledujúce kroky spoločnosť delia a z občianskej pozície vieme povedať, že sú kroky, ktoré sa majú diať na ulici, a kroky ktoré sa majú diať v parlamente,“ píše sa v ich statuse. Zároveň pridávajú i vysvetlenie so slovami, že je nutné rešpektovať Ústavu SR a aj keď sú pochody nateraz zrušené, v skutočnosti nikam neodchádzajú: „Dnešok preto nie je bodkou, ale dvojbodkou. Preto zakladáme občiansku platformu „Za slušné Slovensko“, ktorej cieľom je podporovať občiansku angažovanosť a spájať ľudí za spravodlivé a slušné Slovensko.“

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Nečakaný status o zrušení pochodu vyvolal u mnohých ľudí búrlivé reakcie a v komentároch sa začali množiť slová typu  „prečo sa vzdali“ alebo „prečo sa uspokojili s bábkovou vládou expremiéra Fica“. Niektorí sa však zo zrušením nemienia vyrovnať a s pochodmi prestať neplánujú. Oficiálne už potvrdili pochody mestá, ako Banská Bystrica, Nitra, Košice či Považská Bystrica. Medzi účastníkmi pochodu sa ale našli aj mnohí, ktorí organizátorom poďakovali za to, čo sa im v tak krátkom čase podarilo dosiahnuť a vyjadrili pochopenie pre ich rozhodnutie. Organizátori sú podľa ich slov rovnako limitovaní zákonmi a momentálne nemôžu žiadať nič, keďže prezident Kiska už prijal Pellegriniho návrh vlády.

Zdroj: aktuality.sk | Foto: Facebook