Jeden z možných slovenských kandidátov na zlato na olympiáde v brazílskom Riu nenastúpi do svojej najsilnejšej disciplíny. Peter Sagan sa po dohode nepredstaví v súťaži na ceste, ale nastúpi v “horskej” disciplíne – cross country!V cestnom závode sa napokon predstaví Martin Haring, ktorý by, samozrejme, šancu nedostal, ak by sa Peter Sagan nerozhodol štartovať v cross country. „V cyklistike sa bojuje o miestenky pre krajinu, nie pre jednotlivcov. Kvalifikačný proces trvá dva roky a je náročný na fyzickú kondíciu i psychiku. V oboch olympijských cyklistických disciplínach sa našim pretekárom podarilo vybojovať po jednej miestenke,“ povedal k spôsobu získavania miestenky na OH Peter Privara, prezident Slovenského zväzu cyklistiky.

A keďže Peter Sagan dokázal v minulosti vyhrať aj MS v horskej cyklistike, je tu predpoklad, že môže dosiahnuť úspech aj tentokrát. Jedným z dôvodov bol aj fakt, že Peter vyhodnotil, že okruh, na ktorom sa pôjde cestný závod je náročný a príliš mu nevyhovuje.

Nominácia SR na OH 2016 v Riu de Janeiro:

cestná cyklistika:

Martin Haring
Patrik Tybor (náhradník)

horská cyklistika:

Peter Sagan
Michal Lami (náhradník)
Martin Haring (náhradník)

Zdroj: cas.sk, Foto: Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba