Európsky šampionát pozná meno svojho víťaza. S parádnym časom 5:34:23 h sa ním stal Peter Sagan. Z redakcie Manmagazin.sk mu gratulujeme a, mimochodom, Peťo, tá predbiehačka, ktorú si dal tesne pred cieľovou rovinkou, nás posadila na zatok!V poradí 24. ročník európskeho pohára už pozná svojho víťaza a po prvýkrát v histórii je ním Slovák. Kto iný než Peťo Sagan. V okolí Plumelecu jazdci absolvovali celkovo 17 jázd na okruhu dlhom 13,9 kilometra, takže spolu najazdili vyčerpávajúcich 233 kilometrov.

“Som neskutočne šťastný, že som sa stal vôbec prvým majstrom Európy a som hrdý, že farby Slovenska sa objavili na najvyššom mieste na stupienku víťazov. Ako sa dalo očakávať, preteky boli dlhé a náročné, ale v poslednom okruhu som cítil, že mám na to nohy a čakal som na vhodnú príležitosť zaútočiť. Každopádne, bez skvelej podpory mojich spolujazdcov zo Slovenska by sa mi zvíťaziť nepodarilo. Toto víťazstvo preto venujem im a taktiež všetkým Slovákom.” Po zápase napísal na svoj Facebook Peťo Sagan.

Zdroj|Foto: YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Alabuk
Šéfredaktor momentálne najrýchlejšie rastúceho portálu pre mladých - FUNmagazín.sk. Je mladý, trochu uhundraný, no vždy pripravený vás zásobovať množstvom videí a zaujímavostí z celého sveta!