Úlohu premiéra zobral Peter Pellegrini zrejme vážne a rozhodne nesedí so založenými rukami. Za sebou má už aj svoju prvú cestu do Bruselu a na Úrade vlády urobil prvé personálne zmeny. Vybral si totiž človeka do funkcie riaditeľa kancelárie predsedu vlády – ten nahradí Ľubomíra Vážneho, ktorý tento post zastával doteraz.No meno, ktoré Pellegrini zverejnil, vyvoláva skôr otázniky. Ide totiž o Rastislava Rybanského, bratranca samotného expremiéra Róbera Fica! Ten je pritom po boku súčasného premiéra už dlhšie, bol šéfom kancelárie podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu v čase, keď ho riadil Peter Pellegrini.

Podľa slov nového Ficovho nástupca je Rybanský slušný človek a plne mu dôveruje. Mnohí si jeho meno možno ešte pamätajú v súvislosti s rekonštrukciou Topoľčianskeho hradu, ktorý sa stal predmetom preverovania pre možný klientelizmus. Či ide skutočne o odborníka na svojom mieste alebo len o obyčajné rodinkárstvo, ukáže až čas, no pre nového predsedu vlády bude zrejme veľmi ťažké zbaviť sa nálepky “bábky v rukách Róberta Fica”, ktorá mu už viac-menej prischla.

Zdroj: TV JOJ | Foto: Instagram

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Belleville
Som obyčajný chalan s nabrúseným jazykom, ktorého najväčším plusom je úprimnosť. Nie každý ju však znesie... O to viac ma baví riešiť veci tu a teraz. Nikdy sa nevzdávam a verím, že svetu bude raz vládnuť práve úprimnosť. „Neúspech je len šanca začať znova, tentokrát o niečo rozumnejšie.“ (H. Ford)