Začalo to dokonalou myšlienkou. Vytvorenie môjho fake profilu by som mohol prirovnať k takému malému experimentu, z ktorého som sa snažil najmä pre seba vyťažiť nejaký ten prospech. Tento nevinne vyzerajúci pokus sa ale onedlho zvrtol, až mi nakoniec neostávalo nič iné, než fake profil s ťažkým srdcom zrušiť. Čo tomu predchádzalo a aké z toho plynie ponaučenie?

Nie som žiaden úchyl

Aby som spočiatku obhájil svoje dobré meno, falošný profil som nevytváral kvôli namotávaniu nadržaných mužov ani nič podobné. S fake profilmi to bolo vždy ťažké a častokrát bolo komplikované odhaliť, že sú falošné, nakoľko niektorí tvorcovia sú tak rafinovaní a stoj čo stoj idú si za svojim cieľom. Nehovoriac o tom, čo za netvorov sa za nimi skrývajú. Od perverzákov, pedofilov, homosexuálov, ktorí sa vás tajne snažia zviesť, možno že aj uniesť, kanibalov, členov tajnej náboženskej sekty až po klasických od*bávačov.  Pravdupovediac, posledným spomenutým som bol tak trochu aj ja, s tým rozdielom, že ja som sa rafinovane tváriť nemusel.

black scary omfg black man

Ťažký život študentský

11. týždeň na škole si vybral svoju daň. Vlastne ani netuším, aký týždeň v poradí to bol. Môj písací stôl zaplnili rozpracované zadania, vankúš už dávno nepotrebujem, nahradila ho kopa kancelárskych papierov, litre atramentu na prstoch viedli takmer k otrave krvi a z neprespaných nocí som sa po halucinogénnych stavoch cítil ako Alenka v krajine zázrakov.

Robím si srandu. Vlastne to bolo úplne naopak. Na týždne ničnerobenia som si rýchlo zvykol a keď nastal kritický zlom, začali odo mňa ľudia očakávať nejaké výsledky, ktorých som mal byť schopný za tie týždne dosiahnuť. Z pohľadu učiteľov, profesorov, psychopatov a neľudských beštií bez štipky súcitu to vyzerá jednoducho, realita bola ale úplne iná a ja som urýchlene potreboval nájsť cestu k čo najrýchlejšiemu a najefektívnejšiemu spôsobu vypracovania svojej úloh do školy.

Film Society of Lincoln Center school mad annoyed ugh

Ako vznikla Frankie?

Práve v časoch najťažších prišla ONA. No prišla, ono ju bolo treba vytvoriť. Dokonalý systém na riešenie mojich neodkladných problémov. Cítil som sa ako tvorca Frankensteina, akurát, že nebol škaredý a nemal nadľudskú silu. Ale tak ako Frankenstein z rozprávky, Frankie tiež neexistovala a bola vytvorená za pár minút. Pre porovnanie, niekomu to trvá 9 mesiacov.

Oblasť, v ktorej Frankie fungovala, bola skupina školy na Facebooku. Bol v nej takmer každý, kto mal s daným miestom niekedy niečo spoločné, od bifloša Janka Hráška až po tú večne nasranú ryšavú kuchárku. Skupina fungovala jednoducho, ak si niečo potreboval, napísal si, čo chceš a už sa len stačilo modliť, či sa nenájde nejaký chrabrý hrdina a nepodá ti pomocnú ruku. Bohužiaľ, niekedy sa stávalo, že pomocník vedel dokonca menej ako ja, ale keďže som to hral na tupú blondínu (bez urážky), uznal som, že mladý muž sa vyzná a mali by ho oceniť minimálne diplomom z Oxfordu. Ak si ale myslíte, že po hľadaní pomoci sa išli všetci z vás potrhať, tak ste na omyle. Ak ste muž a hľadáte pomoc, skôr vám od palcov na nohách začne rásť mach, než by sa niekto podujal uľahčiť vám prácu. Avšak u žien to bolo úplne naopak a tento fakt ma viedol k vytvoreniu pôvabnej blonďavej krásky milujúcej zvieratá a všetkých ľudí naokolo. Jednoducho, ak som niečo potreboval ja alebo priatelia, stačilo sa ozvať do skupiny a vašu dávno zaprášenú schránku zahltili správy, ktoré ponúkali riešenie. Takže potom, milé dámy, sa ma nesnažte odhovoriť od presvedčenia, že kozy neovládajú svet! Dokonca niekedy to nemusia byť ani tie.

Expanzia

Bolo neuveriteľné sledovať, čo zapríčinila príťažlivá profilová fotka v spojení s dychberúcou titulkou na účte. Na druhej strane bolo tak zjavné, že ide o fake, avšak zaslepenosť ľudí je, bohužiaľ, príliš vysoká, ak sa jedná o pôvabné ženy. Nikoho totižto netrápilo, že profil bol vytvorený pred 3 hodinami.

Ak prijala moju žiadosť o priateľstvo, pravdepodobne som jej sympatický a možno to vidí na dlhodobý vzťah podobne ako ja. Nesmejte sa! Takto viacerí z nich totižto uvažovali a niektorí aj napriek ustavičnej ignorácii stále veria v to, že sme spriaznené duše.

Začalo to jednou žiadosťou o priateľstvo, dvomi, tromi… Až to vypálilo postupom času tak ďaleko, že som si oblasť žiadostí doslova mohol vyberať. Najprv som si povedal, že prijmem každého. Prijal som žiadosť zo Slovenska, potom z Česka, však skúsim aj z Rakúska, treba predsa dodržiavať dobré susedské vzťahy, až sme skončili pri Ázii a Afrike. Totižto, ak ste prijali žiadosť jednému zúfalému Indovi, na druhý deň ste mali z Indie ďalších 40. Čo som Matka Tereza? Nehovoriac o tom, koľko islamských nadšencov sa ma snažilo tou hatlaninou prehovoriť na ich explozívne náboženstvo. A vy sa obávate svedkov jehovových vyklopkávajúcich pred vašimi dverami. Omyl!

look door knocking

Ak by sme v krátkosti prešli k matematike, tak v prvý deň som prijal približne 10 žiadostí. Na konci dňa som takto odklikal všetky žiadosti, ktoré mi prišli. Pre porovnanie, cca v 10. deň existencie tohto účtu, večer približne o 23:00., svietila na mojom monitore kolonka s číslom 348! Chudák dievča, keby má každému tomuto zúfalcovi vyhovieť, videl by som to minimálne na prepis Guinessovej knihy rekordov.

Nakoľko má táto reálna fascinujúca skúsenosť viacero častí, ku ktorým by som sa rád podrobne vyjadril, dovolil som si článok rozdeliť na 2 časti. Takže ďalšie prekvapivé fakty a príhody budú zverejnené onedlho.

Obrázky: giphy.com, youtube.com