Každý má svoje skryté tajomstvá, s ktorými sa väčšinou nikomu nezdôveruje a necháva si ich radšej len pre seba. Nie je na tom nič zvláštne, veď nejeden z nás potrebuje aj kúsok súkromia, kedy môže vykonávať činnosti, na ktoré má práve v tej chvíli chuť. No viete, čo zvykneme robiť takmer všetci, keď nás nikto nevidí? 

1. Pozerať sa na vlastné výkaly

Kto z vás občas, prípadne s kamennou pravidelnosťou, nenakukne do záchoda a aspoň letmým pohľadom neskontroluje to, čo sa v bielej keramickej mise objavilo? Znie to nanajvýš zvrátene, no zároveň úplne prirodzene. Jedná sa totiž o ľudský inštinkt, na ktorom nie je nič nevhodné. Práve naopak. Každá zmena, i tá „záchodová“ môže veľa napovedať o vašom drahocennom zdraví.

2. Škrabať si intímne partie a následne si ovoniavať ruku

Aj pri tomto bode platí, že je všetko v absolútnom poriadku. Izraelskí vedci to totiž považujú za veľmi prospešné pre náš dýchací systém.

dychPrečítajte si:
5 trápnych viet, ktoré väčšina z vás nikdy nevysloví. A mali by ste vôbec?

 

3. Vdychovať benzínový zápach

Pre niektorých je návšteva benzínky hotová polahoda a pach tmavej tekutiny vnímajú ako neodolateľnú omamnú vôňu. Zároveň sa z toho ale môže ľahko stať závislosť, nakoľko sa benzín pokladá za druh drogy. Istí nemenovaní spoluobčania by vám o tom vedeli rozhodne povedať viac.

petrol-996617_640

4. Ovoniavať vlastný prd

Predovšetkým, keď ste v posteli, však? Nemusíte sa však kvôli tomu znepokojovať. Vedci zastávajú rovnaký názor, že aróma, ktorá vzniká z vlastného nadúvania je pre človeka vnímaná ako viac priateľná, než ako tá cudzia, ktorá sa k vám dostane z akéhosi neznámeho smeru, napríklad v autobuse. Za všetko môžu baktérie produkujúce zápach a keďže sú súčasťou nášho vlastného tela, pokladáme ich za „kamošov“ a teda nám prenikavý závan nepríde ani trochu nepríjemný.

5. Strkať si prsty do nosa

Štatistiky hovoria, že za posledných 6 hodín ste si aspoň raz strčili do nosa prst. Iba 3,5 % svetovej populácie vraj toto nerobí. Ak neveríte, môžete si prečítať kompletnú štúdiu o danej problematike, ktorá je uverejnená v Journal of Clinical Psychiatry.

Zdroj: 105.net | Foto: Pixabay.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lussy
Večný introvert s tak trochu komplikovanou povahou so zábleskami suchého humoru a nepochopeného vtipu. Ale inak som v pohode, v dave (ne)prehliadnuteľná, často zamyslená, s občasným úsmevom a niekedy aj optimisticky naladená :D