Ženská krása predáva a výnimkou nie sú ani videohry. V mnohých z nich nájdete polygónové pipky, ktoré síce nedýchajú, krv v mužskom tele však vedia rozprúdiť aj tak. A ktoré z krások na obrazovkách monitorov patria medzi tie najviac sexy? Týchto päť určite. 

5. Miranda Lawson (Mass Effect 2)

miranda lawsonDruhý diel trilógie Mass Effect môžeme považovať za najvydarenejší. Spomedzi priehrštia viac či menej sympatických postáv jednoznačne vytŕča Miranda Lawson. Jej dychvyrážajúcu figúru á la Barbie vymodelovali grafici podľa herečky Yvonne Strahovskej, ktorá zažiarila v seriáloch Dexter či Chuck. Asi netreba dodávať, že kvôli Yvonne by boli mnohí chlapi ochotní prejsť naboso aj desaťmetrovou uličkou dláždenou kockami z Lega.

Tiež budeme asi zbytočne písať o tom, že s Mirandou ste mohli v podobe kapitána Sheparda, čoby hlavnej postavy série Mass Effect, skončiť v posteli. Stačilo v herných konverzáciách vyberať odpovede, ktoré sa Mirande páčili najviac a čo nevidieť skončila na chrbte s nohami od seba. Kiežby to také jednoduché bolo aj v skutočnom živote.

4. Triss Merigold (Zaklínač)

triss merigoldAk vám zo série hier o Zaklínačovi utkvela v pamäti okrem Geralta aj nejaká iná postava, bezpochyby ide o ryšavú čarodejnicu Triss. Nikoho zrejme neprekvapí, že medzi ňou a Geraltom to iskrilo a zaklínač sa napokon dozvedel, že pod hrdzavou strechou sa naozaj nachádza vlhká pivnica.

V čom je Triss lepšia než Miranda? V prvom rade je to „zrzka“ a nie nadarmo sa hovorí, že kto nemal ryšavú, nevie čo je… sex. No a čarodejnica, hoci má telo len z polygónov, to dotiahla až na obálku poľského vydania časopisu Playboy. To už o niečom svedčí, no nie?

3. Morrigan (Dragon Age)

morrigan dragon ageUž viac než šesť rokov ubehlo od momentu, keď sa na monitoroch hráčov z celého sveta objavilo RPG Dragon Age. Jednou z prvých a jednoznačne najsexy hrateľných postáv bola čarodejnica Morrigan. Večná rebelka, ktorá sa odmietla podriadiť vrchnosti a kvôli svojim magickým schopnostiam žila radšej slobodne v divočine než pod drobnohľadom templárov, mala skutočne niečo do seba.

Okrem krásy, hoci len umelej, jej totiž vývojári z dielne BioWare vštepili aj britký a sarkastický humor. Kto ovládal angličtinu, alebo aspoň stíhal čítať české titulky, sa pri jej komentároch dobre pobavil. A tak, hoci sa Triss objavila v Playboyi, je pre nás Morrigan v rebríčku nad ňou. Veru tak, zmysel pre humor zvíťazil, hoci len o chlp, nad čírou sexualitou. A ozaj, spomínali sme, že aj s Morrigan sa dalo skončiť v posteli?

2. Lara Croft (Tomb Raider)

lara croftČože, Lara nie je prvá? Veru nie. Fešnej archeologičke jej prednosti stačili len na druhé miesto. Hoci sa jej podoba od vydania prvého Tomb Raidera v roku 1996 značne zmenila, jedno ostáva rovnaké: fakt, že Lara je stále mimoriadne príťažlivá. Dnes má síce krivky, ktoré by jej závidela nejedna žena, no kedysi disponovala hranatými prsiami a chalani si jej plagáty po stenách lepili aj tak.

K boju o prvé miesto prispela Lare nielen inteligencia a majstrovstvo v ovládaní väčšiny známych zbraní, ale aj Angelina Jolie. Kto nevidel sfilmovaný Tomb Raider, možno nevie, o čom hovoríme, no faktom je, že Angelina v obtiahnutom tričku a čiernych šortkách s pištoľami pri boku spôsobovala (najmä pri behu) v kinách doslova hrobové ticho.

1. Tifa Lockhart (Final Fantasy VII)

tifa lockhartKto by bol povedal, že siedmy diel ságy Final Fantasy vyšiel už pred takmer osemnástimi rokmi? Práve vtedy sa na obrazovkách objavila Tifa Lockhart. Prečo je ale na prvom mieste a ako je možné, že predbehla Laru? Nuž, Laru naplánovali tak, aby bola príťažlivá už na prvý pohľad. Tifa, to je celkom iný prípad a človek sa musí pozrieť na jej životný príbeh, aby mu začala pripadať neodolateľná.

Tifa, to je tá kamarátka z detstva, ktorá síce vyrástla v mimoriadne atraktívnu ženu, no napriek tomu si ju človek nevie predstaviť ako frajerku. Jej city voči Cloudovi, hlavnej postave hry, však boli presne opačné. Stála po jeho boku celý život napriek tomu, že to bol sukničkár, ktorý obháňal všetky ženy v dosahu. Jej vernosť však neochabla.

Samozrejme, že okrem charakterových mala sympatické aj iné črty, najmä tie pod oblečením. No a to, že vlastnila bar, je už len čerešničkou na torte.

BONUS: Alyx Vance

alyx vanceAko by sme mohli opomenúť slečnu menom Alyx Vance, hrdinku z Half-Life 2, ktorú mnohí považujú za jednu z najlepších FPS strieľačiek v histórii. Alyx síce neoplýva živočíšnou sexualitou ako Triss či Lara, no má jednu výnimočnú vlastnosť.

Vo väčšine hier vám totiž začnú hlášky vedľajších postáv časom liezť na nervy. Opakujú sa, často nedávajú zmysel a vedia rozčúliť až natoľko, že sa začnete zúfalo snažiť danú postavu zmárniť. U Alyx to však nehrozí. Je naprogramovaná tak, aby sa neopakovala a neznepríjemňovala vám už tak dosť náročný prechod hrou svojimi „duchaplnými“ poznámkami.

Keby také niečo dokázali ženy aj v skutočnosti, my chlapi by sme mali podstatne ľahší život. Na druhej strane by ale bol aj o dosť nudnejší. Preto, hoci je Alyx pekná, inteligentná a zbytočne netrepe do vetra, sa nevieme rozhodnúť, na ktoré miesto v rebríčku ju zaradiť. Spomenúť sme ju ale museli.

Foto: Flickr, Wikipedia, Youtube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Filip
Rád píšem a dúfam, že ľudia moje články radi čítajú.