Keď sa povie „hnusné jedlo“, väčšina odchovancov školských jedální si spomenie na špenát či pľúckovú omáčku. Tí, ktorí majú odolnejšie žalúdky, v predstavách pravdepodobne zabrúsia k smaženým kobylkám a podobnej hávedi z ázijskej kuchyne a u tých skutočne najotrlejších sa dávivý reflex objaví zrejme až pri predstave gulášu zo psa či mačky.

Existujú však aj iné gastronomické lahôdky, s ktorými by našinec mohol mať problém. Ukážeme vám päť kulinárskych zázrakov, ktorých konzumácia by pre väčšinu z nás bola zrejme nadľudský výkon. Pozor, treba na ne naozaj silné žalúdky!

Balut

Balut je perlou juhovýchodnej Ázie. Ide o vajce, ktoré obsahuje čiastočne vyvinuté kuracie alebo kačacie embryo.

9103467843_2b39b27373_b

Polievka z netopiera

Táto polievka je delikatesou na mikronézskom ostrove Palau. Ide o klasickú polievku zo zeleniny, korenia a vody, ktorá však navyše obsahuje aj celých netopierov.

fruit-bat-soup

Opičí mozog

V Indonézii a v minulosti aj v Číne si gurmáni mohli pochutiť na opičom mozgu. Tento pokrm na nás pôsobí až morbídne, opicu totiž priväzujú do stredu stola s výrezom v doske na jej hlavu a odkrytú lebku, pričom takto „otvorená“ opica slúži ako miska, z ktorej sa  mozog konzumuje.

monkey-brains-final-1-full Casu Marzu

Na talianskom ostrove Sardínia je tradíciou konzumácia červami napadnutého syra – Casu Marzu. Do hotového syra z ovčieho mlieka nakladú vajíčka muchy a larvy dodajú syru špeciálne látky na správne dokvasenie. Syr sa potom konzumuje priamo so živými larvami.

Casu_Marzu_cheese

Bodog

V Mongolsku je najobľúbenejšou pochúťkou bodog, pečený svišť. Pastieri pod holým nebom zvieraťu odrežú hlavu a cez krk vyberú vnútornosti. Srsť opália lampou a dovnútra nahádžu korenie, soľ a horúce kamene z pahreby, ktoré mäso opečú.

eat-mang-barbaque

Foto: Pinterest.com, Pixabay.com, Geekplate.com