Keď chlap dosiahne vek dospelosti, jeho čas v detskej izbe by sa mal naplniť a mal by sa osamostatniť. Sú výnimky, ktoré pri rodičoch zostávajú z vážnych rodinných či zdravotných dôvodov, ale pokiaľ sú rodičia okej a chlapa netrápia žiadne vážne ťažkosti, mal by sa odsťahovať.Chlap by mal byť hlavou rodiny

Keď sa my, chlapi, začneme častejšie stretávať s jednou slečnou, máloktorý z nás už počuje svadobné zvony. Veci ako vážny vzťah, svadba či spoločná budúcnosť vnímame akosi vzdialene a snažíme sa nepripúšťať si, že sa nás to začína týkať. U žien je to presne naopak a skôr alebo neskôr začnú v partnerovi hľadať potenciálneho otca svojich detí a hlavu rodiny. Chlap, ktorému však stále perie ponožky mama, neukazuje veľký potenciál na to, že by sa vedel v budúcnosti stať hlavou rodiny.

Zodpovednosť

Život chlapa sa s pribúdajúcim vekom mení a to, čo od neho všetci očakávajú, je zodpovednosť. Zodpovednosť za seba, svoju rodinu a svoje okolie. Keď sa však chlap necháva rozmaznávať maminkou a bojí sa zodpovednosti, ktorú so sebou osamostatnenie sa prináša, je stále len chlapcom a nie chlapom.

Hotel mama: young man and older woman cooking together pork.

Peniaze

Mnoho chlapcov sa tvári, že žijú na vysokej nohe, ale nie je umenie dávať zo svojej šesťsto eurovej výplaty mame “pajdu” a žiť si. Umenie je žiť na vysokej nohe, keď si chlap všetky svoje náklady cvaká sám.

Súkromie

Je úplne normálne, keď stredoškolák vezme svoju frajerôčku do svojej detskej izby, zamkne dvere, aby ho tatko nevyrušil a spraví si s ňou romantiku. Keď však dospelý chlap stále berie svoje dievča len do detskej izby, do auta a do kina, skôr alebo neskôr to slečne začne prekážať.

Nevieš, kto si, kým nebývaš sám

Hoci si to možno mnoho chlapov neprizná, bývanie pri rodičoch má stále vplyv na to, či je alebo nie je chlap úplne sám sebou. Poväčšine nie je, pretože ako by mohol byť sám sebou, ako môže vlastne vedieť, kým je, keď stále žije pod strechou niekoho iného.

Foto: i1.wp.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomino
Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D