Škandalózný pánsky časopis Penthouse po 50-tich rokoch končí s klasickou tlačenou verziou. Jeho obsah bude k dispozícii už iba v digitálnom formáte. Materská spoločnosť FriendFinder Networks vydávajúca časopis Penthouse pristúpila k tomuto kroku po nedávnom vyhlásení konkurenčného pánskeho časopisu Playboy o ukončení zverejňovania fotiek nahých žien. Ďalším dôvodom bol rapídny pokles predaja tlačenej verzie. Dnes je každý on-line a všetko, čo potrebuje, hľadá na nete. Veď o tom sme sa presvedčili aj my sami v redakcii, preto sa z niekdajšieho printového magazínu Slovak Man Magazín stal internetový portál Manmagazin.sk.

944

Okrem toho, že časopis Penthouse nebude viac vychádzať v tlačenej podobe, zaniknú aj kancelárie v New Yorku, ktoré sa presťahujú do Los Angeles. Snahou spoločnosti, ktorá bude Penthouse prevádzkovať už iba v digitálnej podobe, je zlepšiť a udržať jeho konkurencieschopnosť v neľútostnom svete internetu. No a toto môže byť celkom ťažké, keďže digitálna podoba časopisu nebude zadarmo a ľudia neradi platia za to, čo môžu nájsť inde aj bez platenia.

Top secret shoot for the magazine with @therealralphiemay today #welovemondays #kingofcomedy

A post shared by Penthouse (@penthouse) on

Úpadok tlačenej podoby časopisov pre dospelých sa dal očakávať. Veď možnosti internetu sú omnoho väčšie ako stránky časopisu. Tlačené časopisy už dávno nedokážu uspokojiť potreby čitateľov, ktorí sú stále náročnejší. A ruku na srdce, nie je pohodlnejšie pozerať v práci za stolom nahé ženské na počítači alebo notebooku a keď náhodou ide šéfko okolo, len rozkliknutú nahú ženskú alebo aj nejaké to šteklivé videjko rýchlo zrušiť? No, nie je to pohodlnejšie a bezpečnejšie ako schovávať časopis v zásuvke alebo niekde inde?

Poslednú šancu zažiariť na obálke časopisu Penthouse dostala herečka z filmov pre dospelých Christiana Cinn. Škandalózny pánsky časopis sa preslávil napríklad aj publikovaním nahých fotiek Madonny, ktoré boli urobené ešte predtým ako sa stala slávnou alebo aktami Vanessy Williams po výhre Miss America v roku 1984. No uvidíme, či sa podarí obnoviť slávu a lesk magazínu, ktorý počas svojej 50-ročnej existencie tešil mužov po celom svete.

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: Instagram

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Petra
Obyčajný človek neustále posúvajúci hranice svojich možností. Má však určitý strop, ktorý vraj neprekročí. Ale, ako hovorí: Nič nie je isté a preto, nikdy nehovorím nikdy, radšej volím slovíčko možno.