Hoci je Fiat talianskou automobilkou, vozidlá bez strechy nepredáva vo veľkom. Je to logické, presadiť sa v tomto segmente medzi konkurenciou ako je Ferrari, Lamborghini alebo Maserati, je ťažké. Predsa len, ako by ste sa cítili, keby ste si na Sicílii pri kaviarni na pláži odstavili Fiat bez strechy a vedľa vás by zaparkoval Aventador Roadster? Ako asociál, iné slovo nám nenapadá.Fiat 124 už kedysi existoval, ak ste o ňom nepočuli, nadpisu ste zrejme veľmi nerozumeli. Takto vyzeral deduško vyrábaný v 60tych rokoch minulého storočia.

Fiat 124 Spider 60

Nový Fiat, vnuk či syn, s rovnakým pomenovaním Fiat 124 je reálnym automobilom, ktorý rozšíri nie veľkú ponuku vozidiel tejto kategórie na trhu. Ak nepočítame Tipo, ktorému omylom odrezali strechu alebo 500vku, ktorá sa na kabrio iba tvári, jediným serióznym autom bez strechy z dielne Fiatu bol model Spider. Ten stál za hriech.

Fiat 124 Spider pre rok 2017 sa vydaril, je štýlový, má v sebe taliansky šmrnc. Čo nás na ňom mierne odrádza sú črty amerického Chrysleru Crossfire. Podobne tvarovaná kapota, rám čelného skla s matným kovovým povrchom, celkovo sú akosi podobné. Výrobca zatiaľ špecifikácie nezverejnil, jedinou oficiálnou vecou je, že bude auto disponovať bezkľúčovým odomykaním a štartom, čo je “vau” novinka stará asi tak 10 rokov. Rovnakú vymoženosť si doprajete v jazdenom Renaulte Laguna za pár tisíc eur, ibaže so strechou. Ak si ho kúpite a budete chcieť zbaliť protaliansky orientovanú čajočku štýlovým naskakovaním do auta bez otvorenia dverí, nebudete musieť vyťahovať kľúče. Výhodné. Asi jediný dôvod, prečo by sme o Fiate 124 Spider uvažovali.

Fiat 124 Spider 1

Fiat 124 Spider 2

Fiat 124 Spider 3

Fiat 124 Spider 4

Fiat 124 Spider 5

Fiat 124 Spider 6