Dnes sa síce na Slovensku oslavuje sviatok Cyrila a Metoda, no viac než slovanskí vierozvezci sa u nás od rána skloňuje meno Peter Sagan. Aby sme boli presnejší, už od včera, kedy bol náš najslávnejší cyklista diskvalifikovaný z Tour de France 2017. Teraz sa však k celej situácii konečne vyjadril aj Peťo!Včera bol Peter Sagan diskvalifikovaný z aktuálne prebiehajúcej cyklistickej súťaže Tour de France. Za všetko vraj mohol jeho lakeť, ktorým podľa rozhodcovskej komisie zhodil kolegu Marka Cavendisha. Pred malou chvíľou padol konečný verdikt rozhodcov TDF, ktorí napriek včerajšiemu odvolaniu Peťa naozaj definitívne disklalifikovali.

Doposiaľ cyklistický incident komentovali najmä rozhodcovia, fanúšikovia či kolegovia z brandže, teraz konečne prehovoril samotný Peter Sagan, ktorý sa k nepríjemnej situcácii vyjadril v rozhovore na twittrovom účte jeho stajne Bora-Hansgrohe.

“V prvom rade sa vám chcem všetkým poďakovať za to, že ste sem prišli. Včera som sa k tomu nevyjadroval, myslím si, že na to nebol vhodný čas. Čo môžem robiť, no jednoducho môžem len akceptovať rozhodnutie jury, no určite s ním nesúhlasím. Nemyslím si, že som v tom špurte spravil niečo zlé, no je veľmi zlé, že Mark spadol. Dôležité je, aby sa dobre zotavil, mrzí ma to. Ako ste už videli aj na internete, bol to šialený špurt, no nebol prvý ani posledný taký. Markovi želám skoré uzdravenie.”

VIAC ŠPORTU nájdete na SportovyMagazin.sk – TU

 Zdroj/Foto: Twitter