Viacerí z nás vlastnia domáce zvieratá, avšak majitelia psov by mali zbystrieť pozornosť. Vieme dobre, že títo chlpatí priatelia sú schopní takmer čohokoľvek, no to, že spáchajú samovraždu, by nám nenapadlo ani v tom najhoršom sne.Overtoun Bridge je most postavený blízko mesta Dumbarton v Škótsku. Spája dva brehy hlbokej rokliny obkolesenej lesnatým porastom. Most bol skonštruovaný H. Milnerom v roku 1985 a dodnes plní funkciu prístupovej cesty k historickej budove Overtoun House. V minulosti Overtoun House slúžil ako nemocnica, no dnes ide o budovu kresťanského charakteru.

overtoun house
Overtoun House

Čo to má ale spoločné so samovraždami psov? Desivý je fakt, že Overtoun Bridge je miesto, ktoré je prekliate. Každoročne tento most láka kopu zvedavcov a bádateľov z dôvodu mnohopočetných úmrtí psov. Tie sa rátajú na stovky. Úmrtia sú zapríčinené skokom do 15 m priepasti, na ktorej dne sa nachádza tvrdá zemina a skaly. Okolnosti tragických udalostí sú vo väčšine prípadov rovnaké – pekné počasie, obeťami sú dlhonosé plemená a psy skáču len z jednej strany mosta.

A čo psie samovraždy zapríčiňuje? Experti tvrdia, že ide buď o čuchovú, alebo zrakovú stopu. Najreálnejšie vysvetlenie opisovalo výskyt hlodavcov v okolí mosta, no rozsiahle výskumy neobjavili žiadne druhy hlodavcov a ani iných zvierat, ktoré by mali za následok skratové správanie psov.

overtoun bridge

Overtoun Bridge má, bohužiaľ, na účte aj jednu ľudskú obeť. Išlo o 2-ročné dieťa, ktoré zhodením z mosta zabil vlastný otec. Muž bol presvedčený, že jeho syn bol posadnutý diablom. Nakoniec sa otec obete niekoľkokrát pokúsil o samovraždu. Či ale táto vražda súvisela so spomínanými samovraždami sa doposiaľ objasniť nepodarilo.

Takže, ak budete mať príležitosť navštíviť, mimochodom, toto prekrásne miesto, svojho štvornohého miláčika radšej nechajte doma.

Zdroj: wikipedia.com