Neviete, kde v open space kancli nájsť miesto na súkromný hovor či krátku poradu? Pozrite sa, ako šikovne to vyriešila slovenská firma TECHO. Jej vynález sa ujal aj v zahraničných metropolách.Vynález open space kancelárií je moderný štýl organizácie pracovných priestorov, kde všetci zamestnanci zdieľajú jeden veľký otvorený priestor. Okrem rady výhod, ktoré takáto štruktúra poskytuje, sa však časom začal vytvárať aj zoznam úskalí, s ktorými musia bojovať ako zamestnávatelia, tak aj zamestnanci. Ak ste v takom priestore niekedy pracovali, viete o čom je reč. Malá sústredenosť, veľký hluk, málo súkromia, neefektívne porady. Šikovní ľudia z firmy TECHO však prišli na lacný spôsob, ktorý tieto problémy odstráni bez toho, aby sa musela vykonávať prestavba.

Predstavili tzv. MULTIZÓNY, alebo mobilné skladacie minipriestory, ktoré poskytujú miesto na to, čo potrebujete. Miestnosť SHARE IT je napríklad určená na porady s LCD obrazovkou a osvetlením, CALL ME bola vytvorená na nerušené telefonáty, COPY IT zase tlmí hluk z kopírky a zadržiava teplo vyžarujúce z prístroja. K dispozícií môžete mať aj STAND UP pre extra rýchle porady v stoji, či DRESS ME pre prezliekanie a odloženie osobných vecí v súkromí.

Super na tejto vecičke je aj to, že si ju ľudia dokážu zložiť sami v priebehu troch hodín. Dokonale izoluje hluk, takže sa navzájom nevyrušujete. Má príjemný dizajn, ktorý nenarúša celkový priestor a poskytuje komfort a súkromie. Ide o slovenský produkt, ktorý sa bez problémov ujal už aj v zahraničných metropolách ako Paríž, Londýn či Praha. No nebrali by ste v práci takúto mini búdku, kde si môžete v pokoji zavolať bez ďalších zvedavých uší?

Multizóny sú super riešenie

multizona techo
Nerušená porada v multizóne SHARE IT
multizona techo
V multizóne DRESS ME sa prezlečiete, v zóne CALL ME si dohodnete rande na večer a šup sa do práce.
multizona techo
V zóne CALL ME sa nemusíte obzerať, kto počúva váš telefonát. S malou stolovou lampičkou sa navyše cítite ako doma.
multizona techo
V zóne DRESS ME sa vyzujete a po zamorení zónu zatvoríte.

Zdroj: strategie.hnonline.sk, multizones.sk  Foto: multizones.sk, gz.com