Kým 21-ročná Tereza stále čaká v pakistanskej vyšetrovacej väzbe na svoj ortieľ za pašovanie 9 kilogramov heroínu, okolo jej prípadu sa neustále a dennodenne vynárajú rôzne nové informácie.Podľa Terezinho právnika Čaudhrima Džaváda Zafara je šanca na preloženie mladej Češky z Pakistanu do Českej republiky viac ako mizivá, nakoľko medzi oboma krajinami nejestvuje žiadna zmluva o vydávaní občanov.

Tento fakt sa rozhodlo zmeniť niekoľko občanov z Česka, ktorí založili petíciu pod názvom “Sme ľudia, nie barbari”. V nej sa iniciátori dožadujú vydania Terezy do Českej republiky.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

“My občania Českej republiky žiadame Ministerstvo spravodlivosti ČR, aby za predpokladu, že udá všetky svojich komplicov v Európe a najmä v ČR, vyvinulo maximálne úsilie, aby si mohla trest odsedieť vo väznici s maximálnou ostrahou v našej vlasti, Tereza je mladá, vo veku blízkeho veku mladistvému, a preto by mala dostať za vyššie uvedených podmienok šancu si trest vykonať v podmienkach Európskeho štandardu. Občania Pakistanu nám verbujú mladých ľudí na pašovanie drog a ako jeden z najväčších distribútorov drog by mal túto argumentáciu zohľadniť a Tereze umožniť trest vykonať v plnej výške v ČR,” udáva sa v petícii.

Zatiaľ však tento online dokument podpísalo 140 ľudí, z čoho polovicu tvoria občania Uherského Hradišťa, odkiaľ Tereza pochádza.

Zdroj: Expres.cz | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.