To, že Svätá Stolica má na svedomí mnoho hriechov, nie je žiadnym tajomstvom. Tvár tejto na oko mierumilovnej organizácie je poznačená celou plejádou zverstiev v podobe vojen, inkvizície a korupcie.

Chvalabohu, časy tmárstva a súperenia o moc máme hádam za sebou. Dnes sa však predsa len obzrieme do minulosti a predstavíme vám najzvrhlejšie hyeny, ktoré si navliekali pápežské rúcho.

Pápež Štefan VI (896 – 897)

Hoci bol Pápežom iba jediný rok, stihol sa zapísať do cirkevných análov svojim nezvykle zvráteným prístupom. Tento Pápež mal totižto v zuboch svojho predchodcu Fromosa. Jeho averzia voči tomuto chlapíkovi bola tak veľká, že dokonca nechal vykopať jeho 9 mesiacov starú mŕtvolu. Následne ju odel do pápežského rúcha, posadil na trón a začal s ňou viesť súdny proces. Za trest vo vykonštruovanom procese boli mŕtvemu Fromosovi poobsekávané prsty. Telo potom navliekli do žobráckych handier a pochovali. To však zrejme stále nestačilo. Štefan dal zúbožené telo Fromosa o nejaký čas vykopať a celý proces sa zopakoval. Nakoniec telo hodili do rieky Tiber. Tohto Pápeža po roku krutovlády uškrtili jeho odporci.

sergius III

Pápež Sergius III (904 – 911)

Za 7 rokov vlády po sebe stihol zanechať slušnú kopu mŕtvol. K moci sa dostal vďaka svojim peniazom a skorumpovanosti vtedajších cirkevných hodnostárov. Kariéru odštartoval vraždou svojho predchodcu Krištofa a neskôr, okrem iného, nechal odpratať aj ďalšieho bývalého pápeža Lva V. Samostatnou kapitolou bolo nespočetné množstvo mladých mileniek. Obzvlášť si obľúbil 15-ročné dievča, ktoré zneužíval celé roky. Údajne spával taktiež s jej matkou a sestrou.

Pápež Ján VII (955 – 964)

Matka ho porodila keď mala iba 14 rokov. Pre istotu ho splodila s vlastným otcom, takže otec Jána bol zároveň jeho dedom. Jablko zdá sa nepadlo ďaleko od stromu, pretože aj samotný Ján bol mimoriadne aktívny. Do Vatikánu si s obľubou vodieval množstvo žien a keďže jeho matka bola zrejme stále kus ženy, neodpustil si ani pomer s ňou. Hovorí sa, že za jeho vlády mali ženy strach chodiť na omše, pretože svoje obete si rád vyberal práve v kostoloch.  Jeho láska k ženám sa mu však nakoniec stala osudnou, a tak bol v roku 964 zavraždený v posteli jednej z jeho mnohých mileniek.

Jan VII

Pápež Benedikt IX (1012 – 1045)

Benedikt bol dieťaťom z bohatej a vplyvnej rodiny, čo mu umožnilo stať sa pápežom už vo svojich 18 rokoch. Stal sa teda nie len najmladším, ale aj prvým homo*** orientovaným pápežom. Teda aspoň prvým, ktorý sa tým nijako netajil. V historických knihách sa o ňom písalo ako o démonovi. Svoj pápežský stav predal v roku 1045 krstnému otcovi, aby sa mohol oženiť…

Týmto by sme pre dnešok uzatvorili prvú štvoricu zvrhlých hriešnikov z pápežských radov. Iste uznáte, že na jeden článok ste si o zvrhlostiach Vatikánu prečítali viac než dosť. Ak by vám to ale predsa len nestačilo, pokračovanie nájdete tu.