Život na vysokoškolskom internáte je bujarý a každý, kto si na ňom odžil nejaký ten rôčik, veľmi dobre vie, o čom hovoríme. O posledný výstrelok, ktorý zarezonoval aj v médiách, sa postarali študenti na pražskom Strahove. Na chodbe si spravili klzisko a svoj mechúr si nevyprázdňovali tam, kde by oficiálne mali.Počas minulého týždňa sa na internátoch v Prahe strhla poriadna žúrka. Približne 200 študentov spojilo svoje sily a z chodieb si za pomoci vody a jari urobili šmýkačku, na ktorej sa „korčuľovali“ na kartónoch. Tí, ktorí sa ale nešmýkali, čúrali na iných miestach z okna. Ďalší si povyťahovali z izieb postele, na ktorých si vo veľkom pofajčievali a pili, pričom po sebe nechali poriadny bordel v podobe špakov či prázdnych fliaš a plechoviek.

A keďže nie všetkým študentom vonia takáto forma zábavy, na miesto bola privolaná polícia, ktorá všetkých podgurážených či už šmýkajúcich sa, alebo cikajúcich poslala na izby.

Po tom, ako vyzeralo, že sa situácia vyriešila, policajti internát opustili. Avšak po pár minútach sa na miesto činu museli vrátiť aj so psovodmi, pretože opäť došlo k narušeniu nočného pokoja, a to púšťaním hlasnej hudby.

Internát je internát a bez takýchto úletov by to na ňom jednoducho ani nešlo. :)

intrák intrák1 intrák2 intrák3

Foto: Policejní deník