Olympiáda v Riu je poznačená množstvom škandálov a prešľapov zo strany organizátorov. Teraz však napísala príbeh, ktorý dáva zabudnúť na všetko negatívne. Príbeh, ktorý je dôkazom toho, že duch fair-play ešte nevymrel!Moment, ktorý sa zapíše do dejín olympijských hier, nastal počas kvalifikácie behu na 5000 metrov. Reprezentantka Nového Zélandu Nikki Hamblinová po zhruba 3000 metroch od štartu spadla a so sebou nechtiac stiahla aj Američanku Abbey D’Agostinovú. Do cieľa ostávali ešte približne 2 kilometre a boj o postup nebol úplne stratený. Abbey D’Agostinová sa takmer okamžite postavila, no na počudovanie všetkých v behu nepokračovala. Namiesto toho pribehla ku svojej súperke, ktorá pri páde utrpela zranenie ramena. Napriek tomu, že samotná Američanka mala poranenú nohu, pomohla Nikki Hamblinovej vstať. Neskôr sa situácia otočila – Nikki pomáhala Abbey a spoločne trať dokončili.

olympiáda

Američanka D’Agostinová svoju zranenú súperku prekvapila slovami: “Vstávaj, musíme to dokončiť!” Hamblinová pohotovo odvetila: “Hej, hej, máš pravdu. Toto sú Olympijské hry, musíme to dokončiť.” Bežkyňa z Nového Zélandu po príchode do cieľa stále nemohla uveriť, čo sa vlastne stalo: “To dievča je stelesnenie olympijského ducha. Nikdy predtým som ju nevidela a ona urobila niečo takéto. Je to úžasná žena! Pomohla mi prvá a ja som sa snažila pomôcť jej, pretože sama na tom bola zle.”

olympiada

“Nikdy na ten moment nezabudnem. Keď sa ma niekto spýta, čo sa stalo v Riu pred 20 rokmi, rozpoviem mu tento príbeh.” dodala Nikki Hamblinová. I keď obe bežkyne nemali so svojimi časmi šancu na postup a stratili tak šancu na akýkoľvek cenný kov, organizátori ocenili obrovské športové gesto a pretekárkam dodatočne udelili miestenky v piatkovom finále!

Zdroj: Independet.co.uk | Foto: Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrej
Mal by som sa venovať štúdiu, no radšej prokrastinujem a píšem články. Sorry, mami. Ženy, šport, zábava (toto poradie nezamieňať s rebríčkom priorít...alebo?).