Naozaj zaujímavá kombinácia v podobe šperku a telefónu. Ohybný telefón z prevratného materiálu – grafénu vyzerá luxusne a zaujímavo.

Ćínska startup firma Moxi (Číňania sú naozaj vynaliezaví) prichádza s modelom smartfónu, ktorý bude plne ohybný a nositeľný ako náramok. Vynikajúci nápad pre všetkých športovo zanietených ľudí alebo tých, ktorí neradi nosia rôzne „kapsičky či taštičky“, alebo majú tendenciu telefón neustále niekde strácať, zakladať a potom ho krvopotne hľadať.

smartfón ako náramok bude čoskoro skutočnosťou

Ale pozor! Ako plne funkčný dotykový smartfón funguje tento vynález iba v rozvinutej podobe, v zrolovanej podobe plní funkciu len ako hodinky alebo vkusný náramok.

https://www.youtube.com/watch?v=-6McdnCouhk

Ohybný displej telefónu je vyrobený z prevratného materiálu grafén, čiže najtenšieho materiálu na svete, ktorý je silný, odolný, ľahký, transparentný a ohybný. Hoci má mladučká firma vyrobený zatiaľ iba prototyp, do konca tohto roka majú v pláne predať až 100 000 kusov svojho výrobku v rodnej Číne, pôjde však zatiaľ iba o verziu s čierno – bielym displejom, farebný by mal prísť na trh až v roku 2018.

Toto všetko sa dá robiť s grafténom:

prevratný materiál graftén

Hoci sa vývojom ohybných displejov zaoberajú aj firmy ako Samsung či LG a Apple, zatiaľ nikto z nich neuviedol na trh smartfón či iPhone s touto technológiou.

Prevratný materiál, grafén, má podľa vedcov veľký potenciál do budúcnosti:

Zdroj: CNN money, Youtube | Foto: Instagram