Katalánsky veľkoklub FC Barcelona je v posledných dňoch spájaný s návratom svojej niekdajšej hviezdy a síce s Neymarom. Pred pár hodinami klub oznámil príchod novej brazílskej posily, ale hráč PSG to (aspoň zatiaľ) nie je. Barcelona získala nového gólmana!

Vo štvrtok 27. júna 2019 sa na všetkých športových stránkach skloňoval najmä tím FC Barcelona a dôvodom bola nová brazílska akvizícia katalánskeho veľkoklubu. Nebol to však príchod Neymara, ktorý je v posledných dňoch čoraz viac spájaný s návratom na Camp Nou.

Vedenie oznámilo príchod nového brankára, ktorý doteraz obliekal dres konkurenčnej Valencie. Do Barcelony prestúpil 29-ročný Brazílčan Neto, ktorý sa hráčom Blaugranas stane oficiálne 1. júla. Vedenie klubu za neho zaplatilo 26 miliónov eur.

Neto je skúsený brazílsky brankár, ktorý 19. júla oslávi okrúhle 30. narodeniny. Je odchovancom brazílskeho klubu Athletico Paranaense, v ktorom začínal seniorskú kariéru v roku 2009. O dva roky neskôr prestúpil do talianskej Fiorentiny, kde odchytal štyri roky. Následne sa 190 centimetrov vysoký gólman stal na dva roky hráčom turínskeho Juventusu a v lete 2017 zamieril do Valencie.

V poslednej sezóne odchytal vo všetkých súťažiach dovedna 47 zápasov s bilanciou 49 inkasovaných gólov. V štrnástich prípadoch udržal čisté konto. Očakáva sa, že Neto bude plniť rolu dvojky za Nemcom ter Stegenom (27) a nahradí tak 30-ročného Holanďana Jaspera Cillessena, ktorý za 35 miliónov prestúpil z Barcelony práve do Valencie.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: YouTube