Lepšia imunita, ochrana proti rakovine a pleť bez vrások. To sú len niektoré z prínosov zdravej stravy. Pripravili sme pre vás ich veľký prehľad. 

1. Nenechajte sa zaskočiť rakovinou

Obávanou rakovinou trpí každý tretí Slovák. Vy sa jej môžete vyhnúť – napríklad riziko  rakoviny hrubého čreva veľmi stúpa, ak jete nezdravé potraviny.

2. Chráňte svoje srdce

Ďalším rozšíreným strašiakom je infarkt a mŕtvica. Hrozí, keď sú vaše cievy plné cholesterolu. Preto do jedálnička zaraďte veľa ovocia a zeleniny, ktorá naopak obehovú sústavu posilní.

3. Vyživujte mozog

Nezdravým životným štýlom si ničíte spojenie medzi neurónmi v mozgu. Naopak polyfenolmy ich vyživujete. Tieto látky nájdete napríklad v čučoriedkach, hrozne a jablkách. Jablká však jedzte aj so šupkou, polyfenolov je v nej najviac.

4. Získajte lepšiu imunitu

Ak jete zdravú stravu bohatú na vitamíny a minerály, nehrozí, že ochoriete zakaždým, keď vedľa vás niekto zakašle. Navyše už nemusíte užívať žiadne potravinové doplnky.

5. Zostaňte štíhli

Jesť isté sacharidy a tuky sa nevypláca. Skôr alebo neskôr sa to prejaví na vašej postave. Ak však jete zdravo, nemusíte ani toľko cvičiť, aby ste obliekli menšiu veľkosť oblečenia.

6. Majte dosť energie

Ste stále unavení a chce sa vám spať? Problém môže byť aj v jedálničku. Zdravá strava obsahuje len také cukry, ktoré sa vstrebávajú pomaly. Vďaka tomu vám energia vydrží na celý deň.

8. Skoncujte s vráskami

Zdravá strava je lacnejšie a prospešnejšie ako drahé krémy proti vráskam. Napríklad vitariánky, ktoré konzumujú len surové potraviny, si pochvaľujú, že im zmizli vrásky.

Eujuicers (2)

Pripravte si ovocné šťavy

Vy nemusíte hneď prechádzať na surovú stravu. Skúste však potrebné ovocné a zeleninové šťavy plné vitamínov. Ich príprava je v odšťavovači Live Enzyme Juicer jednoduchá.

Záleží len na vás, či máte radšej hustejšie nápoje s dužinou alebo čistú šťavu. V odšťavovači pripravíte obe varianty. Navyše prístroj vie aj cestoviny, orechové maslo a desiate pre deti.