Rybačka vo vodách Kolumbie môže byť niekedy poriadne adrenalínovým zážitkom. Presne takým sa stala aj pre trojicu rybárov, ktorí sa do zálivu vydali na malom motorovom člne.Chlapíkom išlo všetko dobre a možno sa už v duchu tešili na chutnú večeru z úlovku, keď odrazu zbadali, ako sa priamo na nich rúti ďalšia loď. Aj keď začali o dušu mávať a upozorňovať na seba, nebolo im to nič platné. Motorová jachta letela raketovou rýchlosťou a behom chvíľky ich čln doslova rozmetala. Rybári mali obrovské šťastie – tesne pred zrážkou si holé životy zachránili skokom do vody.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Ako sa ukázalo, na vine bol zrejme mobilný telefón. Alebo, presnejšie, kapitán rútiacej sa lode Lee Larsen, ktorý sa namiesto riadeniu venoval esemeskovaniu. Jeho zať uviedol, že svokra upozornil niekoľkokrát, aby nechal mobil na pokoji.

Hoci zákon v Oregone obmedzuje používanie mobilných telefónov počas jazdy, neexistujú žiadne predpisy, ktoré by čosi také upravovali aj pri plavbách. Rybári sa ale nehodlajú zmieriť so situáciou a na Larsena podali trestné oznámenie. Údajne od neho vymáhajú odškodné vo výške 372 500 dolárov. Držíme palce, pretože i podľa nás by pri určitých činnostiach mali zostať mobilné telefóny jednoducho tabu.

Zdroj: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Teo
Riadim sa heslom ,,Ži a nechaj žiť". Ako každý správny Vodnár potrebujem slobodu, neznášam mantinely a obmedzenia každého druhu. Svoj vesmír si neviem predstaviť bez rodiny, priateľov, psa, prírody, kníh, dobrej kávy, postele a počítača. Ak by nebol počítač, postačí aj pero a papier.