Starostlivosť o svoje auto je dôležitou súčasťou života každého správneho muža, ale obzvlášť v zimných mesiacoch si naše štvorkolesové miláčiky zaslúžia ešte citlivejší prístup. Väčšina šoférov však počas tohto obdobia robí jednu obrovskú chybu!K najčastejším zimným témam medzi motoristami patrí dilema, či je dobré auto nechať zohriať pred jazdou alebo je lepšie hneď sadnúť a ísť. Najnovšie sa k tejto problematike vyjadril riaditeľl spoločnosti ProfiAuto pre Slovenskú a Českú republiku Jindřich Krejči. Ten tvrdí, že v prípade dieslových aj benzínových motorov nie je počas zimy vhodné hneď po naštartovaní jazdiť. Podľa jeho slov je vždy lepšie naštartovať a počkať aspoň 5 minút, kým zredne olej.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Počas nízkych teplôt totiž olej v aute stuhne, čím sa vo veľkom strácajú jeho mazacie schopnosti. Tým pádom neplní svoju funkciu na 100 percent a poškodzuje časti auta a, pochopiteľne, aj celý motor. Hoci niektorí ľudia tvrdia, že zahrievanie motora na voľnobeh počas zimy nie je správne, rovnako ako Krejči sa pre portál Info vyjadril i Rudolf Staník. Konateľ spoločnosti AZ Car tiež odporúča šoférom v zime pred jazdou auto zohrievať aspoň päť minút.

Zdroj: Info.sk | Foto: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Tommy
Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D